Онлайн TV FM радіо FM пауза

Шахрайська допомога: мешканець Коломийщини втратив понад 106 тисяч гривень

Новини

До поліції звернувся 38-річний мешканець Коломийщини. Чоловік намагався отримати грошову допомогу, а втратив понад 106 тисяч гривень.

«Щодня аферисти масово розповсюджують повідомлення у соціальних мережах та месенджерах про можливість отримання грошової допомоги під час війни. Громадяни, не перевіривши інформацію, потрапляють у шахрайські пастки та власноруч віддають кошти шахраям»,- повідомляє Поліція Івано-Франківської області.

Чоловік повідомив, що в одній із соціальних мереж він побачив оголошення про можливість отримання грошової допомоги. Він перейшов за посиланням та ввів дані своєї банківської картки. Через деякий час заявник отримав повідомлення про списання із його рахунку понад 106 тисяч гривень.

Слідчі розпочали кримінальне провадження за ст. 190 Кримінального кодексу України «Шахрайство».

Правоохоронці нагадують громадянам бути максимально пильними та обережними:

  • довіряйте інформації тільки з офіційних сайтів державних органів, коли мова йде про будь-які соціальні виплати;
  • переходячи за посиланням, що пропонує отримати кошти у вигляді допомоги та заповнюючи заявку чи анкету, ви дійшли до розділу, де вас просять ввести дані банківської картки (її номер та строк дії, PIN-код, CVV2/CVC2 коди, паролі) – зупиніться і вийдіть з даної сторінки, навіть якщо вона нагадуватиме відомий сайт банку чи державної установи; Це так званий фішинг – веб-ресурс, який виманює реквізити платіжних карток під виглядом надання неіснуючих послуг.
А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua