У Верховній Раді пояснюють відкладення всенародного голосування неможливістю гарантувати безпеку членам виборчих комісій.
Про це повідомив член фракції «Батьківщина» Андрій Сенченко на брифінгу після закритого засідання Верховної Ради.
«Будь-який референдум треба проводити лише коли є впевненість, що волевиявлення громадян не проходитиме під дулами автоматів», – сказав він.
«Тому, в принципі, всі фракції виступають за те, щоб провести такий референдум, але питання може бути проголосовано лише після того, як (сепаратистами) буде складано зброю і правоохоронні органи зуміють локалізувати бандформування на сході країни», – заявив депутат.
На запитання, як у такому випадку проводити вибори президента, якщо безпеку членам комісії не можуть гарантувати, Сенченко відповів: «Під час виборів може статися так, що один регіон підтримає більше одного кандидата, а інший – іншого, але результати виборів по всій країні будуть встановлені».
«А в разі, якщо таким чином проводити референдум, то його результати можуть використовуватися для політичних маніпуляцій сепаратистами та їхніми координаторами зі спецслужб Російської Федерації», – вважає Сенченко.
Як відомо, на позачерговому закритому засіданні 6 травня Верховній Раді не вистачило голосів для ухвалення закону про проведення всенародного волевиявлення з актуальних питань.
Кабінет міністрів 5 травня вніс до Верховної Ради законопроект про всеукраїнське консультативне опитування 25 травня, одночасно з виборами президента.
Власне, референдум, як заявляли у владі, можна провести у червні, адже його має призначати президент, а не виконувач його обов’язків.
А для місцевих референдумів, яких вимагають сепаратисти, потрібно змінювати законодавство.