Активісти планували за чотири дні відновити маркування маршрутів на Чорногірському хребті, проте погода стала на заваді. Тож члени туристичного товариства “Карпатські Стежки” долучились до бригади будівельників, які проводять роботи на обсерваторії.
Цього року будівельники розчищають периметр, де проходив кам’яний паркан, та планують його відновлення, розповідає активіст з Калуша Василь Фіцак, інформують ”Вікна”.
Цими днями було розчищено від уламкового матеріалу коридор, зібрано сміття, почалось розчищення від завалів та каміння приміщення старої котельні. Також було облаштовано і кімнати, де планується створити високогірний пост рятівників.
Як повідомляли “Вікна”, планується, що обсерваторія на горі Піп Іван у Карпатах відновить свою роботу у 2018 році.
Розмови про відновлення закинутої астрономо-метеорологічної обсерваторії велися давно, але практичне відновлення розпочалось у 2012 році, коли стартував спільний українсько-польський проект за участі Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника і Варшавського університету.
Довідка. Астрономі́ічна і метеорологічна обсерваторія на вершині Піп Іван, також звана умовною назвою Білий Слон — колишня обсерваторія на горі Піп-Іван; найвище розташована споруда в Україні, в якій постійно жили й працювали люди (2028 м над рівнем моря). Діяла в 1938—1941 рр.