Онлайн TV FM радіо FM пауза

На Снятинщині школяр врятував дівчинку, яка тонула у Пруті

В кінці липня на річці Прут відпочивала учнівська молодь з села Борщів. Місцевий житель, юнак 10 класу Прокоп’юк Павло побачив у воді дівчинку, яка кликала на допомогу.

Довго не вагаючись хлопець поспішив на допомогу учениці 2 класу Маргариті Шиманьській, він витягнув дівчинку з води на берег та надав першу медичну допомогу, інформують у Снятинському районному відділі управління ДСНС.

Завдяки хлопцю було врятовано ще одне людське життя. Павлу та Маргариті цей випадок запам’ятається на все життя.

Рятувальники нагадують, побачивши людину, яка тоне, потрібно негайно викликати рятувальників за номером “101”.

Надання допомоги утопаючому:

– Завдання рятувальника зберегти життя не тільки потопаючого, а й своє. Наближатися до потерпілого необхідно ззаду, щоб він рефлекторно не вчепився в рятівника. Якщо потопаючий все ж схопився і тягне його вниз, потрібно не відбиватися, а пірнути. Потерпілий інстинктивно розтисне руки.

– Якщо потопаючий у свідомості, дихає, має нормальний пульс, його потрібно покласти на тверду поверхню. Голова має бути значно нижче тіла. Потерпілого потрібно добре розтерти, дати випити що-небудь гаряче.

– Потерпілому без свідомості, але з відчутним пульсом і задовільним диханням, слід закинути голову назад та висунути нижню щелепу. Необхідно звільнити його рот від річкової твані і мулу. Далі витерти тіло насухо і зігріти, закутавши в теплу ковдру.

– Якщо потопаючий без свідомості, не дихає, але пульс прощупується, потрібно швидко звільнити його дихальні шляхи від води і твані. Слід покласти потерпілого животом на своє стегно і натиснути рукою на його спину в районі лопаток. Іншою рукою потрібно піднімати голову потопаючого за лоб. Це має тривати не більше 15-ти секунд. Далі головне – дуже швидко зробити потерпілому штучне дихання. Якщо немає серцевої діяльності – штучне дихання проводиться разом з масажем серця.

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua