Онлайн TV FM радіо FM пауза

У Нижньому Струтині влаштували «живу бібліотеку» (Вікна)

Днями у селі Нижній Струтинь Рожнятівського району відбувся захід «Жива бібліотека», де книгами є люди, які діляться своїми історіями. За реалізацію відповідала громадська організація «Молода Просвіта Прикарпаття» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках проєкту «Зміцнюємо громади, об’єднуючи Україну», повідомляють Вікна.

Подія проходила у приміщенні сільської бібліотеки, де розташовуватиметься майбутній громадський простір «Горизонт». Гості заходу підходили до «книг» і задавали їм запитання. Всього було дев’ятеро «живих книг»: розвідник на війні на сході, бійці та військовополонені, мешканці Донецької області, рок-музикант, стронгмен, мама героя Небесної Сотні, ветеран війни в Афганістані, наймолодший ветеран АТО з Нижнього Струтиня, ліквідатор аварії на ЧАЕС, інформують “Вікна” з посиланням на Івано-Франківську обласну організацію “Молода Просвіта”.

Донеччанка Ольга Клименко воювала з 2014 по 2017 роки. Перед тим встигла побувати у полоні в бойовиків, що й спонукало її стати військовою.

«Бути жінкою на війні складно хіба в побуті, а з іншими бійцями не важко уживатися. Мене навіть шерифом називали, бо муштрувала їх, як мама», — розповідає Ольга Клименко.

dsc 3638 large - У Нижньому Струтині влаштували «живу бібліотеку» (Вікна) - rai.ua

Назарій Павлів з Івано-Франківська встановив десяток рекордів України, був Чемпіоном України зі штовхання ядра, призер багатьох Богатирських ігор. Чоловік приїхав у Нижній Струтинь на «живу бібліотеку», щоб мотивувати молодь займатися спортом і вести здоровий спосіб життя.

«Всі мої рекорди пов’язані з перетягуванням великотонажних транспортних засобів. Це – результат тренувань і я намагаюся дітей заохотити займатися спортом, бо це дозволяє бути здоровими і у майбутньому побачити світ», — зазначає Назарій Павлів.

Організатори залучили різних по віку людей, у яких непересічні історії, щоб зацікавити всіх мешканців села.

«Своїм простором ми хотіли охопити якомога більше мешканців, від молоді до старшого покоління. Наприклад, якщо у нас є книга «воїн АТО», ми знайшли ще книгу «воїн афганець», щоб можна було порівняти через великий проміжок часу, що змінилося у плані війни», — розповідає спіорганізатор заходу і учасник громадського простору Андрій Регей.

dsc 3647 large - У Нижньому Струтині влаштували «живу бібліотеку» (Вікна) - rai.ua

Крім живої бібліотеки, для дітей та молоді Нижнього Струтиня виступив стронгмен Назарій Павлів та зіграв місцевий українсько-польський гурт Ukrapol’s.

«Громада у нас активна, хоче змін, новизни. Такі заходи важливі, бо мешканці села зустрічаються, спілкуються, стають більш відкритими», — зазначає сільська голова Любов Сташків.

dsc 3753 large - У Нижньому Струтині влаштували «живу бібліотеку» (Вікна) - rai.ua

dsc 3628 large - У Нижньому Струтині влаштували «живу бібліотеку» (Вікна) - rai.ua

Проєкт “Зміцнюємо громади, об’єднуючи Україну” організовує Івано-Франківська обласна організація “Молода Просвіта” за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua