Неділя, 9 серпня, увійде в історію не тільки с. Тисменичани, але й усього Надвірнянського району, як день прийняття доленосних рішень. На сесії сільської ради депутати прийняли рішення (та одноголосно його підтримали) про надання земельної ділянки загальною площею 24 га для учасників АТО. Зауважу, що це перший у нашому районі маштабний наділ для учасників АТО та другий в області після Тисмениці.
Як повідомляє НП, 7 серпня відбулась зустріч Тисменичанського сільського голови Сергія Баланюка, сільських депутатів, учасників АТО та членів їх сімей із начальником ЦНАП при РДА Ярославом Гундяком, в. о. начальника відділу Держземагенства у нашому районі Сергієм Рудяком, головою ГО «КРУК» Андрієм Лисканюком та заступником Ярославом Суширибою. На зустрічі обговорювали питання надання ділянок у першу чергу для хлопців-воїнів із Тисменичан. За пропозиції ГО «КРУК» Андрія Лисканюка та Ярослава Сушириби, створено резерв земельних ділянок для тих тисменичанців, котрих ще не визнано учасниками бойових дій. Також їм надано право на отримання ділянки максимально допустимої норми
Загальна кількість ділянок – близько 200 наділів. Зазначу, що робота з пошуку та оформлення цих ділянок прискорилась після неодноразової зустрічі «КРУКІВЦІВ» із представниками адміністрації та особистого втручання заступника голови РДА Івана Тодорука. Дане ним слово всіляко допомагати воїнам АТО – дотримується. Також відзначимо роботу Держземагенства. Після напрацювань зі створення єдиної земельної бази ми спільно з Сергієм Рудяком визначились ще по 5-х населених пунктах і почали роботу по цих земелях. Юридичну та правову допомогу надає справжній фахівець своєї справи Ярослав Гундяк. Кожен день роботи з ним – це десятки вирішених питань, що стосуються учасників АТО та членів їх сімей.
Для когось ця робота здається не такою вагомою або незамітною в маштабі держави. Комусь вона взагалі незрозуміла. Хтось кидає всі свої сили на майбутні вибори, бо жага влади сильніша за людський біль і вища за людську гідність. Ми рвемо горло лозунгами та зверненнями до патріотів, котрі ночами втікають із країни. Просимо про допомогу воїнам, а отримуємо… милостиню. Бачимо війну десь там далеко, ще не у нас, і не усвідомлюємо, що наслідки цієї війни уже живуть між нами. І тому рішення Тисменичан для нас, АТОвців всього району, історично важливе. Громада засвідчила свою шану і повагу не тільки воїнам-односельчанам,але й усім героям України. Розуміння ситуації на сході держави та всіляка допомога на місцях – ось основний моральний принцип сучасної громади. Ми не будемо закликати до співпраці, говорити про необхідність допомогти. Основна більшість громад готова нам допомогти. А ті, хто ігнорує, має пам’ятати, що перші, до кого ми прийдемо, будуть вони.