Онлайн TV FM радіо FM пауза

Коломийський водоканал намагався провести громадські слухання без громади

Звичайні громадські слухання в Коломиї переросли у скандал. У п’ятницю, 7 серпня, в ратуші вирішували питання чергового траншу кредиту від Світового банку для водоканалу. Виглядало, що все планувалося зробити за старою схемою: про громадські слухання мало хто чув, зал засідань наповнювався працівниками КП «Коломияводоканал». Саме так раніше приймали рішення, вигідні керівництву цього підприємства. Але про громадські слухання довідались активісти…

Як повідомляє Репортер, нині тариф на воду в Коломиї – один із найвищих в Україні – 14,64 грн. за куб. І це при тому, що кілометраж водотранспортних систем не такий великий, як, скажімо, в Івано-Франківську або Чернівцях. Певним чином на ціну вплинув і кредит від Світового банку, який водоканал взяв на новітню систему очистки (без хлору) і зменшення енерговитрат (на 40 %). Але тепер на погашення боргу коломияни додатково платять 0,35 грн. за куб. Зараз КП «Коломияводоканал» готується взяти другий транш. Мова йшла про 3 млн. доларів, які повертатимуть власне й за допомогою підвищення цін на воду. Відтак, за словами начальника КП «Коломияводоканал»Ігоря Калиняка, тариф зросте ще на 50-60 коп. Ще минулої осені ціни на воду в Коломиї зросли з 6,90 грн. до 14,64 за куб.

тариф2

Спочатку була презентація і звіт Ігоря Калиняка. Він пояснював, чому Коломиї так необхідний другий транш кредиту: «У паводковий період ми не можемо провести належну очистку: вода не мутна, але має забарвлення. У велику спеку – схожа ситуація».

Та коли дійшло до обговорення, в залі стало справді спекотно.

«У нас у кранах тече питна вода!» – стверджував Калиняк, виправдовуючи цим високий тариф. Активісти ж питали, скільки ця питна вода буде кош­тувати після нового кредиту. Ці гроші водоканал планував витратити на заміну 24-25 км мереж, прокладання води до кількох вулиць, які досі не підключені до центрального водопостачання, а також на встановлення систем доочистки, адже під час повені водозабори не витримують тиску й тоді з кранів мешканців Коломиї тече каламуть.

«По суті на громадських слуханнях ми мали б прийняти рішення за всіх коломиян, – каже громадський активіст Володимир Івоняк. – Але нас «забули» запросити! Ми вимагаємо перенесення громадських слухань та оповіщення про наступні через усі місцеві ЗМІ. Сьогодні рішення за нас мали прийняти самі працівники водоканалу, які, без сумніву, зацікавлені в отриманні другого траншу».

І справді, інформація про громадські слухання з’явилася на сайті Коломийського міськвиконкому лише за кілька годин до зборів. Це не нове для міста, стверджують активісти, адже за прий­няття рішення щодо першого траншу від Світового банку в 2009 році голосували самі водоканальники і кілька вибраних осіб.

«Ми не проти додаткових систем очистки і замін мереж, – каже інша громадська активістка Ірина Матійчик. – Але б’ємо на сполох, бо нам продають кота в мішку, при чому без нашої згоди. Хочемо, щоб рішення приймалось за участі коломиян – це перше. Друге – частину боргових зобов’язань має на себе взяти місто. Зарплати ні в кого не зросли, рівно як і пенсії, тим часом ціни піднялися на все, а тут ще й ці перипетії з водопостачанням. Не можна з народу чавити останнє!».

тариф1

Ніхто не сперечається, що після першого траншу кредиту вода в міських кранах справді стала кращою: без нудотного запаху хлору і присмаку намулу. Та зараз куб води в Коломиї кош­тує 14,64 грн., а після нових боргових зобов’язань ця ціна, за словами начальника КП «Коломияводоканал», може зрости ще на 50-60 коп. Звучить ніби не фатально, але пан Калиняк, напевно, не був до кінця відвертим, бо не одразу сказав, що ще планується підвищення зарплат працівникам підприємства та інші «дрібні» нюанси, які можуть суттєво збільшити тариф на воду. Говорять, що ціна за кубометр води у найближчому майбутньому може піднятись і до 24 грн. Присутні в залі так і не отримали чіткої відповіді, чому кредит Світового банку має гаситися з їхніх кишень. Таємницею залишилось і те, чому в Коломиї ціни на воду піднялися втричі ще до офіційного подорожчання в інших регіонах. Згадали і зверхнє ставлення начальника водоканалу до містян і випадки поганого обслуговування.

Відтак на емоціях усі перейшли на особисте і розійшлись. Активісти затялися ставити питання руба: зняття з посади Ігоря Калиняка і контроль фінансів водоканалу. Наразі планується провести наступне громадське слухання – 19 серпня прямо під міською ратушею. Отож є ймовірність, що на Спаса в Коломиї не лише святитимуть яблука, а й знову сперечатимуться щодо тарифу на воду.

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua