Онлайн TV FM радіо FM пауза

Три об’єднані громади Франківщини житимуть за новими правилами

У новоутворених об’єднаних громадах – Печеніжинській (Коломийський район), Старобогородчанській (Богородчанський район) та Верхнянській (Калуський район) успішно відбулися перші місцеві вибори, пише Репортер.

Відповідно до встановленого результату, головами цих ОТГ стали прихильники реформи місцевого самоврядування, які виступили ініціаторами об’єднання, – Ігор Довірак (Печеніжинська ОТГ), Микола Філіпович (Верхнянська ОТГ) та Ярослав Здерка(Старобогородчанська ОТГ).

Голова Печеніжинської ОТГ (понад 19 тис. населення) Ігор Довірак наголосив, що відтепер завдяки концентрації коштів на місцях буде можливість не лише утримувати населені пункти, які входять до ОТГ, а й вирішувати чимало питань щодо їхнього розвитку. Довірак запевнив, що керівництво Печеніжинської ОТГ погоджуватиме свої рішення з громадами, які до неї належать. За його словами, до Печеніжинської об’єднаної громади обрали 26 депутатів, які пропорційно представляють 9 населених пунктів, що увійшли до складу ОТГ.

А голова Верхнянської ОТГ Микола Філіпович поінформував, що ця об’єднана громада налічує майже 11 тис. жителів, до неї належить 12 населених пунктів, від яких на місцевих виборах було обрано 26 депутатів. Філіпович сподівається, що найближчим часом на законодавчому рівні врегулюють роботу об’єднаних громад, оскільки без цього не можна рухатися вперед. На об’єднання громад голова покладає великі надії, саме з цією реформою пов’язує будівництво нових і капітальний ремонт старих доріг, спорудження і відновлення дитячих садочків, залучення інвестицій тощо.

Новообраний голова Старобогородчанської ОТГ Ярослав Здерка повідомив, що ця громада налічує 6200 жителів, до неї належить 5 населених пунктів, від яких на місцевих виборах було обрано 22 депутати. Здерка разом з однодумцями ініціювали об’єднання, оскільки вважають, що, йдучи таким шляхом, зможуть отримати фінансову самостійність. Адже відповідно до чинного законодавства, об’єднані громади з 2016 року отримають 60% податку на доходи фізичних осіб та інші податки, місцеві збори і платежі не будуть іти в центральний бюджет, а залишатимуться на місцях. А ще врезультаті об’єднання наблизять адміністративні послуги до людей, що істотно поліпшить їхнє життя.

Як поінформували в обласному офісі реформ, невдовзі Білоберізька, Яблунівська, Космацька, Заболотівська, Галицька, Лисецька, Ямницька та інші громади поповнять лави об’єднаних.

Також своє логічне завершення отримає робота щодо утворення Бурштинської ОТГ, яка потребує зміни меж районів, і рішення з цього приводу схвалить Верховна Рада України.

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua