Загалом текст проекту “Про встановлення ставок земельного податку на 2017 рік” нічим би не відрізнявся від чинного, якби не один новий пункт. Він говорить нам наступне: “Ставка податку за земельні ділянки які перебувають у постійному користуванні суб’єктів господарювання (крім державної та комунальної форми власності) встановлюється у розмірі 4 відсотки від їх нормативної грошової оцінки.” Наша команда вирішила проаналізувати, кого ж стосується цей текст.
Згідно чинного законодавства земельні ділянки у постійне користування надаються:
· підприємствам, установам та організаціям, що належать до державної та комунальної власності;
· громадським організаціям інвалідів України, їх підприємствам (об’єднанням), установам та організаціям;
· релігійним організаціям України, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законом порядку, виключно для будівництва і обслуговування культових та інших будівель, необхідних для забезпечення їх діяльності;
· публічному акціонерному товариству залізничного транспорту загального користування, утвореному відповідно до Закону України “Про особливості утворення публічного акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування”;
· вищим навчальним заклади незалежно від форми власності;
· співвласникам багатоквартирного будинку для обслуговування такого будинку та забезпечення задоволення житлових, соціальних і побутових потреб власників (співвласників) та наймачям (орендарям) квартир та нежитлових приміщень, розташованих у багатоквартирному будинку.
З цього випливає, що ставка у 4% буде в першу чергу стосуватися ОСББ, орендарів квартир та нежитлових приміщень, а також вищих навчальних закладів. Згідно чинного рішення відповідна ставка на 2016р. становить 1%. Звідси і виходить, що земельний податок зросте в чотири рази.
Однак, раніше депутати прийняли рішення надати пільгу в розмірі 100% на 2016 рік. Але це не означає, що ця пільга збережеться в наступному році. Адже все залежить від рішення міських обранців.
Джерело: pobudovano.com.ua.