Онлайн TV FM радіо FM пауза

«ВОЛЯ» виступає проти введення касових апаратів для малих підприємців

Позиція партії «ВОЛЯ» полягає в тому, що фізичних осіб-підприємців потрібно звільнити від обов’язкового застосування у своїй діяльності з 1 липня 2015 року реєстраторів розрахункових операцій (РРО).

Депутати від «ВОЛІ» подали відповідні законопроекти. Перший передбачав зміни до Податкового кодексу України в частині звільнення платників єдиного податку другої та третьої (фізичні особи-підприємці) груп від обов”язкового застосування у своїй діяльності РРО. Другий законопроект – можливість не штрафувати підприємців, які застосовують касові апарати і підкорегувати формулювання в частині штрафів.

«Вимоги, які були у нашому законопроекті щодо відміни касових апаратів Урядом не сприймаються категорично, у Мінфіні посилаються на зобов’язання перед МВФ у замін на позики. Тобто замість того, аби розвивати власний бізнес уряд знищує малих підприємців», – підкреслив Юрій Дерев’янко.

Парламент прийняв законопроект, за яким підприємці 2 і 3 групи можуть не застосовувати касові апарати за умови, якщо у них обсяг продажів не перевищує 1 млн. грн. на рік.

За його словами «це максимально, що вдалося відвоювати на нараді керівників фракцій коаліції, міністра фінансів та авторів відповідних законопроектів.

«Цей закон – це абсолютно неадекватна позиція Уряду, адже це означає, що велика кількість підприємців або закриються, або будуть вимушені працювати в тіні», – підкреслив політик.

Юрій Дерев’янко, наголошує, що сьогодні бізнес несе додаткові витрати на придбання, встановлення та щомісячне обслуговування касових апаратів, а у більшості суб’єктів малого підприємництва ще й виникають потреби у залучені бухгалтерів з метою правильного ведення податкового обліку, що також призводить до додаткових витрат.

За його словами, підприємець, отримає від 0 до 2500 гривень прибутку в місяць після того, як сплатить за придбання та обслуговування касового апарату.

Депутат підраховує: якщо оборот підпримця в рік складає трохи більше 1 000 000 грн, середня націнка – 10%. Таким чином у рік підприємець отримує близько 100 000 грн. доходу, 

Вартість прідбання та утримання касового апарату складає близько 70 000 грн. на рік. 

Залишок – 30 000 гривень на рік. Тобто 2500 гривень на місяць, з яких ще треба сплатити зарплату найманому працівнику, комунальні платежі, оренду, фіксований податок.

«Аби хоч якось виживати, бізнес буде змушений свої витрати, закладати у вартість товарів та послуг, що призведе до чергового підвищення цін для населення”, — заявив Дерев’янко.


А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua