В понеділок, 3 грудня, о 13:00 в Івано-Франківському краєзнавчому музеї (вул. Галицька, 4А) відбудеться відкриття виставки «Діалог про долю і душу. Станіслав Вінценз (1888-1971)», присвячена Станіславу Вінцензу – видатному письменнику, філософу польського походження, Праведнику світу, автору книги «На високій полонині».
Експозиція має розкрити українській аудиторії постать видатного польського письменника та філософа. В експозиції висвітлені найважливіші етапи біографії письменника, передана атмосфера українських Карпат, яким він присвятив свої твори. Ініціатором української версії виставки є Микола Княжицький – Голова Комітету з питань культури і духовності. З українського боку захід організований ГО «Всеукраїнський демократичний форум» за. З польського – Інститутом польської філологїі Вроцлавського університету.
Участь у відкритті візьмуть:
Микола Княжицький – народний депутат України, Голова Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності;
Ігор Пасічняк – заступник Голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації;
Томаш Коваль – консул Республіки Польща у Львові;
Ігор Цепенда – ректор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника;
Ярослав Штиркало – Директор Івано-Франківського краєзнавчого музею;
Іван Шкіндюк – Голова Верховинської районної ради.
В Польщі виставку було презентовано в 2014 році. Експозиція являє собою біографічну розповідь про Станіслава Вінценза на тлі краєвидів Гуцульщини. Виставку «Діалог про долю і душу» створено на основі документів та фотографій з сімейних архівів родин Вінценза та італійського фотографа Лідіо Чіпріані, фондів Національної бібліотеки імені Оссолінських, Етнографічного музею в Кракові, Державного етнографічного музею у Варшаві, польського музею у Рапперсвілі (Швейцарія), Асоціації «Літературний інститут Культура в Ле-Меній-ле-Руа» (Франція) та Польської бібліотеки в Лондоні.
Вперше українську версію виставки «Діалог про долю і душу. Станіслав Вінценз (1888-1971)» продемонстрували в Верховній Раді 6 листопада.
Після презентації у Верховній Раді України, виставка подорожує Україною від Києва до села Криворівня Верховинського району Івано-Франківської області, адже саме Гуцульщині присвячено твір «На високій полонині». В Криворівні вона експонуватиметься на постійній основі.
Виставка про Станіслава Вінценза стане першою «цеглинкою» у створенні Центру міжкультурного діалогу імені Станіслава Вінценза – культурної інституції ХХІ сторіччя, яка відкриє двері першим відвідувачам у Криворівні у 2020 році.