Онлайн TV FM радіо FM пауза

Центр реабілітації дітей з порушенням слуху та мови відкрили у Франківську

У середу, 6 квітня на базі обласної дитячої клінічної лікарні відбулось відкриття Центру реабілітації дітей з порушенням слуху та мови.

До цього часу в закладі працював слухомовний кабінет, у якому спеціалісти працювали з дітьми, котрим провели кохлеарні імплантації. Всі фінансові, юридичні та інші аспекти щодо функціонування та створення такого центру медики Франківщини перейняли у своїх хорватських колег з центру «SUVAG».

За даними, в Україні проживає близько півмільйона дітей з порушенням слуху, близько 6 тисяч дітей навчається в спеціалізованих закладах для глухих та слабочуючих. В Івано-Франківській області проживає 586 дітей з порушеним слухом, із них – 200 діток навчається в спеціалізованих школах.

Як повідомив головний лікар ОДКЛ Радислав Котурбаш, з самого початку існування слухомовного кабінету, успішно завершило реабілітацію десятеро його колишніх пацієнтів. Вони вже навчаються у звичайних школах. А невдовзі стіни кабінету покине ще шестеро. Та якщо три роки тому в області було тільки 14 дітей з імплантатами, то тепер їх уже 50, 40 з яких імплантовані за рахунок державного бюджету. Ще 13 малюків перебуває на обліку, і половину з них згідно з відповідним графіком буде прооперовано вже до кінця 2017 року. За словами керівника лікарні, саме життя продиктувало потребу істотного розширення цього медичного підрозділу.

Фахівці Центру реабілітації дітей з порушенням слуху та мови – сурдолог, невролог, аудіометрист, логопед, вчитель-дефектолог, психолог надаватимуть допомогу маленьким пацієнтам, шляхом проведення якісної діагностики слуху сучасною апаратурою, консультативної та корекційної роботи. Центр забезпечений сучасним діагностичним обладнанням від датської фірми Interacoustics – це аудіометр, який визначає стан слуху у дітей віком від 5-ти років та імпедансометр, який обстежує дітей від 2-ох місяців.
До відкриття центру обласна дитяча клінічна лікарня отримала від Благодійного фонду «Свічадо» довгоочікуване оснащення, яким можна визначати наявність слуху у новонароджених дітей – отоакустична емісія OfoReed данського виробництва. Вартість такого обладнання становить понад 200 тисяч гривень.

Участь у відкритті також взяли директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Мирон Матейко, голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики Манолій Піцуряк, республіканський отоларинголог МОЗ України, професор Василь Попович, представники духовенства та працівники лікувального закладу.

Медики переконані, що в процесі проходження курсу реабілітації на базі центру дитина отримає основні навички слухання, розуміння і спілкування, що необхідно для повноцінного сприйняття оточуючого світу.

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua

Центр реабілітації дітей з порушенням слуху та мови відкрили у Франківську

https://www.youtube.com/watch?v=nN_yZvCjkgc
А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua