Учасники спільноти «Тепле ВЕЛО-місто Франківськ» презентували результати дослідження велосипедних потоків на 12 ключових перехрестях Івано-Франківська і дослідили основні характеристики понад 4 тисяч користувачів велотранспорту.
Ці дослідження дають можливість оцінити поточну ситуацію з велосипедним транспортом в Івано-Франківську.
Велоактивіст зазначив, що у період дослідження волонтери зафіксували 4016 велосипедистів, що є досить хорошим показником для міста, в якому немає велосипедної інфраструктури.
«І громадська організація, і міська влада робить багато заходів для промоції велосипедного руху, щоб зробити його більш зручним, безпечним, популярним», – зазначив Віктор Загреба.
Для об’єктивного підрахунку велосипедистів в Івано-Франківську обрали будній (20 травня) і вихідний (23 травня) дні.
Найбільші велосипедні потоки спостерігаються на перехрестях Галицька-Набережна – Надрічна (біля моста на Пасічну) та Вовчинецькій-Тарнавського-Привокзальній.
Серед користувачів велосипедів активісти нарахували лише 7 % жінок у будній день і 9 % – у вихідний і, відповідно, 93 % чоловікі – у будній день і 91 % – у вихідний.
Велосипедисти їздять більше по дорогах, ніж по тротуарах. Але за словами Загреби, у найбільш проблемних перехрестях, не завжди наважуються їхати по дорозі.
Близько 90% роверистів – чоловіки середнього і старшого віку на звичайних старих велосипедах з однією передачею, або на дешевих велосипедах з багатьма передачами.
Захисний шолом надягають близько 2% роверистів.
Кількість велосипедистів на вулицях у робочі і у вихідні дні відрізняється. Велоактивіст каже, що, на відміну, від Києва, в Івано-Франківську велосипеди використовують більше як транспорт, щоб дістатися до місця роботи, тобто у будні дні (зафіксували 2637 велосипедистів). Для дозвілля на вихідних велосипедами користуються трохи менше франківчан (1379 велосипедистів).
Це дослідження дозволить у майбутньому оцінювати розвиток велосипедної інфраструктури в Івано-Франківську і порівнювати з сьогоднішнім станом. Таке дослідження проводилось вперше.