Представники «Свободи» та «Батькіщини» в облраді позбавили громади можливості отримати інфраструктурну субвенцію – 10 млн гривен для малих громад і 30 млн гривен – для великих.
Про це заявила член ради партії «ВОЛЯ» Ольга Галабала, коментуючи рішення сесії Івано-Франківської облради. «Свобода» та деякі члени «Батьківщини» не затвердили Перспективний план об‘єднання територіальних громад Прикарпаття.
Вона підкреслила, що Івано-Франківська та Тернопільська області – єдині в Україні, які ще не прийняли Перспективний план.
«А сьогодні, сесія обласної ради поставила крапку у процесі об’єднання громад на Прикарпатті», – заявила Ольга Галабала.
За її словами, саме представники «Свободи» та «Батькіщини» в облраді позбавили громади можливості отримати інфраструктурну субвенцію – 10 млн гривен для малих громад і 30 млн гривен – для великих.
Галабала зазначила, що об’єднання громад – це ризикований процес, оскільки законодавство в цій сфері не є досконалим. За її словами, було б добре мати в області 2-3 експериментальні громади, які на своєму прикладі показали б як має відбуватись процес об’єднання. “І такі громади в нас є. Це громади Старуні, Бурштина, Печеніжина, Лисця, Долини. І цей перелік не є вичерпним. Своїм рішенням «Свобода» знівелювала титанічні зусилля цих громад”, – заявила політик.
«Для того щоб об’єднатись добровільно, ці громади пройшли всі процедури – провели сесії, сходи селян, громадські обговорення. Громади сподівались отримати кошти на розвиток та можливість розпоряджатися своїм майном, природними ресурсами та землями», – додала Галабала.
Вона зазначила, що з 61 громади, які подали на затвердження Перспективного плану, фактично всі почали процедуру добровільного об’єднання, але через рішення обласної ради ці зусилля виявились марними.
«Хочу подивитись в очі свободівцям, коли в листопаді-грудні громади в інших областях України отримають гроші, повноваження і можливості, а Франківщина буде зубожіти. Хочу, щоб люди зараз зрозуміли і запам’ятали, хто залишив Івано-Франківську область пасти задніх», – акцентує Галабала.
Любомир Стринаглюк пояснив, що не підтримуючи Перспективний план, «Свобода» хоче сконцентрувати всі фінансові потоки.
«Називаючи процес об’єднання новою колективізацією, вони вводили людей в оману, спекулювали на тому, що люди звикли отримувати всі послуги в сільраді, заблокували можливості розвитку для села та відтермінували цю вкрай необхідну реформу щонайменше на рік» – зазначив Стринаглюк.
Нагадаємо, 21 липня сесія обласної ради мала прийняти Перспективний план об’єднання 61 громади Франківщини. Без погодженого Перспективного плану жодна громада не може об’єднатися.