Онлайн TV FM радіо FM пауза

На Прикарпатті екологічна комісія хоче запровадити перевірки підприємств попри заборону Кабміну

Сьогодні, 18 грудня, відбулось перше засідання постійної депутатської комісії з питань екології Івано-Франківської обласної ради, повідомляє Станіславське ТБ.

В ході засідання члени комісії обговорили плани роботи.

Як зазначив голова комісії Михайло Якимчук, в області необхідно поміняти підхід до вирішення питання з відходами.

В нас скалалася така ситуація, що пріоритетом є захоронення або спалювання відходів. А повинна бути переробка, – зазначив Якимчук.

Окрім цього, комісія планує запровадити систему звітів виконаних робіт та перехід на 2-річний термін планування витрат.

Протягом останньго року спостерігається значне зменшення опадів, відтак і зменшення снігового покрову. Є села, наприклад в Калуському районі, де цілі вулиці знаходяться без води, – зазначив Михайло Якимчук.

Комісія планує організувати обов’язкову участь у всіх засіданнях журналістів та громадських активістів. 

Окремої уваги заслуговує ініціативи запровадити спільну з податківцями та іншими службами перевірку підприємств, попри заборону Кабміну.

Є пропозиція запровадити спільні перевірки підприємств, які не сплачують екологічний податок і які наносять шкоду середовищу. Прем’єр заборонив перевірки підприємств, але потрібно знайти шлях для їх проведення. В нас є екологічний департамент, податківці та ще кілька служб, які проводять перевірки. Потрібно запровадити єдину перевірку, – сказав Михайло Якимчук.

Як зазначила заступник голови облради та куратор роботи екологічної комісії Ольга Галабала, на даний момент Івано-Франківська область є другою за величиною екологічного податку в Україні.

Цього року до обласного бюджету надійшло 159 млн гривень екологічного податку, 90% якого сплатила Бурштинська ТЕС. Питання чому інші підприємства не сплачують його. Також стоїть питання ренти за водокористування, – сказала Галабала.

Депутат зазначила, що в області випадки ухиляння підприємтсв від сплати податків є непоодинокими. Зокрема, вона нагадала про випадок, яким не так давно зймалась СБУ в одному із районів області. Тоді було виявлено, що за 3 роки підприємство не сплатило екологічного податку на 15 млн гривень.

Пропоную комісії звернутися до податкової за інформацією хто скільки ренти платить в розрізі підприємств, – запропонувала Ольга Галабала.

Окрім цього, комісія планує впровадження тендерних процедур щодо вибору обладнання.

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua