Онлайн TV FM радіо FM пауза

На Франківщині в органах місцевого самоврядування немає гендерної рівності

Незважаючи на досягнення українського законодавства у забезпеченні рівноправності чоловіків і жінок, гендерна політика далека від реалізації.  Проаналізувавши це питання в Прикарпатьких органах влади виявилось, що ситуація залишає бажати кращого.

Відтак, згідно досліджень ГО “Центр “Антикорупційна Платформа”, серед членів  міських виконавчих комітетів та керівників їх структурних підрозділів число чоловіків значно перевищує число жінок. Частка жінок на посадах нижчих рівнів більша, але стрімко падає в міру переходу до посад вищих рівнів, йдеться на сайті “Прозорі ради“.

Серед восьми міських рад Прикарпаття, які були проаналізовані, тільки в одній дотримано принцип гендерної рівності жінок та чоловіків – в Калуській міській раді.

Рівноправність жінок та чоловіків стала однією з актуальних пробематик, що цікавлять світ сьогодні в призмі вирішення цього питання та захисті основоположних цінностей Прав Людини.  Міжнародною спільнотою та за чинним законодавством України рівність статей закріплена на законотворчому рівні, проте на практиці часто трапляються випадки, коли жінки не мають можливості реалізову­вати свої права, а юридична рівність не гарантує рівність фактичну.

Тому, незважаючи на досягнення українського законодавства у забезпеченні рівноправності чоловіків і жінок, гендерна політика далека від реалізації. Наскільки ж дотримуються гендерної рівності в органах влади на Івано-Франківщині досліджували регіональні координатори проекту “Здійснення адвокасі кампанії з імплементації нового антикорупційного законодавства органами місцевого самоврядування”.

Проаналізувавши це питання в Прикарпатьких органах влади виявилось, що ситуація залишає бажати кращого.  Нормативно-правові акти органів місцевого самоврядування та практика розподілу звичайних та керівних посад в структурних підрозділах виконавчих комітетів рад, рівнозначна кількість жінок та чоловіків в постійних депутатських комісіях місцевих рад показали, що кільсть представників однієї статі значно переважає кількість іншої.

Серед членів  міських виконавчого комітету Галицької міської ради, виконавчого апарату Івано-Франківської обласної ради та керівників їх структурних підрозділів число чоловіків значно перевищує число жінок. Така ж ситуація спостерігається і в інших радах. Частка жінок на посадах нижчих рівнів більша, але стрімко падає в міру переходу до посад вищих рівнів.

Окремою тенденцією є порівняння існуючих даних про гендерну рівність на офіційних сайтах обраних органів місцевого самоврядування та інформацією, отриманою в офіційних відповідях на запити на доступ до публічної інформації до цих рад. Зокрема наведені на сайтах дані співпадають з інформацією у відповідях лише в Калуській, Коломийській та Яремчанській міських радах.

У випадку з Івано-Франківською міською радою,  у відповідь на запит була надана загальна кількість керівників структурних підрозділів виконкому міської ради. Проте, на офіційному сайті вдалося знайти необхідну інформацію, яка була внесена в таблицю.

На сьогодні, тільки в Калуській міській раді дотримано принцип гендерної рівності жінок та чоловіків.

Зміцнення демократії передбачає утвердження гендерної рівності в сферах економіки та політики Тому, гендерну рівність слід створювати та підтримувати, коли влада приймає рішення,  розподіляє ресурси і встановлю стандарти. Саме це передбачається комплексним гендерним підходом, який має забезпечити видимість чоловіків та жінок як у конкретних операціях, робочих планах, так і масштабних проектах.

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua