20 січня 2015 року відбулась прес-конференція міського голови Івано-Франківська Віктора Анушкевичуса та заступника міського голови з економічних питань Богдана Білика, під час якої йшлося про прийнятий 16 січня 2015 року міський бюджет та головні пріоритети роботи міської влади в 2015 році.
«Безумовно, як і в попередні роки, і до цього бюджету є питання, тим більше що цього року бюджет приймався на основі змін до Бюджетного і Податкового кодексів. Хочу звернути увагу на основні зміни. Замість 75% податку з доходів фізичних осіб в міському бюджеті залишили 60%. А з бюджету розвитку в загальний бюджет перевели єдиний податок (а це 60 мільйонів гривень щорічно).
Також введений податок на майно та акцизний збір, хоча по цих двох податках є серйозні питання. Адже Податкова не може до кінця сказати як буде здійснюватись адміністрування цих податків та якою буде база оподаткування», – наголосив Віктор Анушкевичус.
За словами міського голови, дехто давав дуже оптимістичний прогноз і пропонував дати усім розпорядникам коштів, скільки просять. Але прийняли бюджет, який дозволяє фінансувати найнеобхідніше, а якщо, дасть Бог, буде перевиконання, то буде дорозподіл коштів та перегляд міського бюджету.
«Що стосується капітальних видатків, то буде продовжений розпочатий ремонт вулиць Сагайдачного, Промислової, Галицької, Деповської, Йосипа Сліпого, Кіселевської, Хіміків та Угорницької.
Також плануємо розпочати капітальний ремонт вулиці Гарбарської, Княгинин, Сахарова, Богдана Хмельницького, Ленкавського, Вагілевича. Також 3 млн. грн. ми заклали на капітальний ремонт дворів та між будинкових проїздів, 2 млн. грн. – на кільцеві розв’язки, 2,5 млн. грн. – для закупівлі тролейбусів та автобусів для КП «Електроавтотранс», 700 тис. грн. – на створення музею ковальського мистецтва», – зазначив міський голова Івано-Франківська.
Медицина і освіта фінансуватимуться за рахунок державної субвенції, а окрім того, на їх розвиток закладено 4 млн. грн., а також 1 млн. грн. – для культури.
В 2015 році буде виділено більше 12 млн. грн. на капітальний ремонт житлового фонду.
«Ще один важливий напрямок – завершення будівництва дитячих садочків в мікрорайоні Пасічна, в с. Хриплин, с. Угорники, с. Вовчинець та другої черги дитячого садочку «Ромашка» на Вовчинецькій, 210. Ці 5 садочків ми плануємо здати в експлуатацію цього року. Думаю, що нам це вдасться і це буде однією з найкращих практик для всієї України в таких непростих умовах. Також продовжуватиметься будівництво дитячих садків у двох приміських селах – Микитинцях та Крихівцях», – наголосив Віктор Анушкевичус.
Також під час прес-конференції заступник міського голови з економічних питань Богдан Білик розповів про окремі новації у затвердженому рішенні міської ради “Про встановлення місцевих податків і зборів та ставки акцизного податку на території м.Івано-Франківська” від 16.01.2015р. №1610-51.
За його словами, дане рішення розроблено у зв’язку із прийняттям Закону України від 28.12.2014р. №71-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи».
Рішенням встановлено ставки місцевих податків і зборів, зокрема: єдиного податку, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, земельного податку, а також акцизного податку.
Отже, встановлено ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки:
– для об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних осіб та юридичних осіб у розмірі 2 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування
– для об’єктів нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, у розмірі 1 відсотка мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року за 1 кв. метр для об’єктів нежитлової нерухомості.
При цьому, фізичним особам-платникам податків надано пільги зі сплати даного виду податку у вигляді зменшення бази оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у їх власності:
– для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 120 кв. метрів;
– для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 240 кв. метрів;
– для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), – на 280 кв. метрів.
Також встановлено ставки земельного податку:
– за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, у розмірі 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки;
– за земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні суб’єктів господарювання (крім державної та комунальної форми власності) у розмірі 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки.
Для підакцизних товарів, реалізованих відповідно до підпункту 213.1.9 пункту 213.1 статті 213 Податкового кодексу України, ставки акцизного податку встановити у розмірі 5 відсотків від вартості (з податком на додану вартість).