Серед присутніх були заступник міського голови Зіновій Фітель, депутати міської та обласної ради, зокрема депутат міськради від мікрорайону Василь Ревчук, заступник директора департаменту будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури ОДА Володимир Ілійчук та директор департаменту екології та природних ресурсів Ріяфет Гасимов.
Погодились показати громаді та владі що ж діється за високим парканом і директор аеропорту Петро Осипенко та керівник фірми “Скорзонера”, що є концесіонером аеропорту. Не встигли всі дійти до невідомої споруди, як вітер приніс вже вищезгаданий їдкий запах розпеченої смоли, інформує Бліц-Інфо.
Як виявилось, на території аеропорту і справді звели механізм, що має пряме відношення до виробництва асфальтобетону. Це так звана установка для виробництва бітумної емульсії. Зовсім поруч – гори щебеню.
На запитання громади, хто ж дав на це дозвіл заступник директора департаменту будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури ОДАВолодимир Ілійчук відповів, що вони його не надавали. Не зміг показати хоча б якісь дозвільні документи і директор «Скорзонери» Роман Родзоняк. Щоправда, він заявив, що оскільки вони орендують аеропорт і договір дозволяє їм вести тут господарську діяльність. А ця установка саме господарською діяльністю і є. Та й взагалі, запевнив Родзоняк, «це якісна датська екологічно-чиста установка, що не несе шкоди довкіллю». Така відповідь викликала хвилю обурення у містян. Хтось на підвищених тонах «порадив» перенести «аж таку екологічну бітумну установку до “Буковелю”. Інші показували на засипану смолу та бочки з невідомою хімічною речовиною та цікавились «де ж тут екологічно чиста робота». Молода жінка з немовлям на руках скаржилась, що не може через таку “файну” установку відкрити вікна до хати, бо їй смердить смолою день і ніч.
Не вийшло розмови з людьми й у директора аеропорту Петра Осипенка. Адже той намагався переконати громаду, що вони виготовляють бітумну емульсію для потреб аеропорту і “це тільки всім на користь”
“Якщо тільки для потреб аеропорту, то ми заблокуємо виїзд, а ви робіть собі тут все що завгодно. Можете бітумувати хоч цілий аеропорт”, – на емоціях відповіли люди.
Дісталось і представникам влади. Мовляв, куди дивились і як дозволили таке зробити.Фітель з Ревчуком у відповідь виправдовувалися, що ніхто дозволу не давав, а передбачити таке ніхто не міг. Тож запропонували людям план дій: створити комісію, яка перевірить законність установки та визначить чи несе вона шкоду довкіллю. А поки комісія працюватиме, порекомендувати «Скорзонері» припинити всі роботи. Громаді такі рекомендації не сподобались. Хтось пропонував перекрити дорогу до аеропорту, хтось кликав під міськраду, а якась старша пані взагалі пропонувала «завалити ту установку, щоб не могла смердіти».
Сипались прокльони й бік нардепа Шевченка. Чоловік, що представився Володею, риторично цікавився у присутніх, як то так сталось, що “як вибори, то Шевченко під образи у церкві ставав, а тепер нам таку свиню підсунув”. Згадали навіть місцевого священника. Мовляв, мало того, що за нього агітував, а ще й не оголосив на Спаса у церкві, що люди на пікет аеропорту йдуть. Хоча, треба зауважити, незважаючи на обідню пору і робочий день, людей до аеропорту прийшло справді багато. Були тут від найменших мешканців мікрорайону до найстарших.
Після годинної “дискусії” на підвищених тонах та оглядин невідомих механізмів люди вирішили йти завтра о 9-й під обласну раду з вимогою забрати з території аеропорту встановлену без будь-яких дозволів установку з виготовлення бітумної емульсії.
Як відомо, міський голова Івано-Франківська заявив, що нардеп Шевченко без дозволу будує асфальтний завод на території аеропорту.
Нагадаємо, ще раніше в соцмережах поширилась інформація про те, що фірма «ПБС», яку пов’язують з народним депутатом Олександром Шевченком, встановлює на території аеропорту емульсійну установку для виробництва бітуму. Раніше аеропорт Івано-Франківська був переданий у концесію фірмі «Скорзонера», яку також пов’язують з Шевченком та фінансово-промисловою групою «Приват».
Довідково: Бітумна емульсія – це високотехнологічний, в’язкий матеріал, що представляє собою розподілений у воді й стабілізований спеціальними добавками бітум. Випускаються катіоноактивні емульсії різного призначення: – для шарів зчеплення (підґрунтовка підстав); – для ямкового ремонту, холодних сумішей й асфальтобетонів; – для поверхневої обробки.