Юрій Кривень у Фейсбук заявив про ймовірну корупцію та “кришування” у комунальній сфері.
Як депутати “літники” лобіювали, передають Версії.
17 квітня відбулось чергове засідання виконавчого комітету міської ради. Під №8 мало розглядатись питання “Про облаштування літніх торгових майданчиків на території м.Івано-Франківська”. За цим рішення більше 30 власників ресторанів та кафе мали отримати дозволи на встановлення літніх майданчиків.
Головував на засіданні перший заступник міського голови Зіновій Фітель, оскільки міський голова Віктор Анушкевичус був відсутній. Він повідомив, що питання переноситься на друге засідання виконкому, яке планують провести у наступний вівторок. За його словами, питання ще не до кінця підготовлене і є застереження по деяких майданчиках.
Така позиція розлютила кількох депутатів міської ради, які прийшли саме з цього приводу. Йдеться про Олександра Бубена та Світлану Оришко. Вони звинуватили міську владу у створенні перешкод для підприємців та особистому конфлікті міського голови з деякими власниками “літників”.
Конфлікт і справді існує. Почалося з того, що з Положення про літні майданчики на 2014 рік загадковим чином зникла заборона на встановлення “літників” біля культових споруд та памятників. В результаті у 2014 році без погодження виконкому за рішенням суду підприємець Фріс встановив “літник” на вулиці Страчених Націоналістів.
Зазначимо, що міська влада не погоджувала це місце, оскільки тут сталися трагічні історичні події.
14 листопада 1943 року в Станіславському театрі відбулася прем’єра оперети «Шаріка». Біля 17.30 до залу ввійшли гестапівці, агенти і перекрили всі входи і виходи. Чотири поліцаї піднялися на сцену і один з них наказав припинити виставу. Слово до глядачів взяв помічник шефа гестапо Оскар Брандт, який заборонив публіці розмовляти між собою. Коли вороги робили обшуки, то перед задніми рядами знайшли два пістолі і гранати. У коридорі театру пролунали постріли. Одного есесівця було поранено. Людей тримали на перевірці цілу ніч. Гестапо затримало біля 100 осіб. 4-ох осіб скрутили і назвали членами ОУН, 15 осіб засуджено до страти. О 13.30 їх вивели під стіну єврейської синагоги і вбили.
Але, така мотивація не зупинила підприємця і він без дозволу МВК простояв увесь сезон за рішенням суду.
Продовження теми відбулось вже у цьому році, коли підприємці привели три десятки людей на громадські слухання і заблокували повернення до Положення пункту для заборону встановлення “Літників” ближче 20 метрів від культових споруд та памятників. Таким чином, підприємці мають формальне право встановити “літник” приміром під памятником Іванові Франкові, Тарасові Шевченкові, біля входу в катедру (чи будь-який інший храм) або на вищезгаданій вулиці Страчених Націоналістів.
В процесі роботи над різними темами неодноразово стикався з випадками лобізму з боку депутатів. “Кришування” депутатами міських маршрутів, встановлення кіосків, тем в сфері виділення землі вже нікого не дивує. Дійшли уже і на рівень “літників”.
Що важливіше: історична память і мораль чи бабло? На це питання вже у вівторок відповідатиме кожен член МВК. Пише Yuri Kryven.