Днями у місцевих ЗМІ фігурувала інформація про захоплення майна Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Івано-Франківській області. Зокрема видання “Версії” подало статтю під назвою “Скандал: на Прикарпатті “тітушки” у балаклавах без перешкод захопили майно державного рибоохоронного пункту (ексклюзив)”, “Правда ІФ” – “Бурштинська міліція стала на бік рейдерів?”, звинувативши у неправомірних діях Віктора Матейка і правоохоронців, які “бездіяльно спостерігали за захопленням”.
Журналіст “Стику” поспілкувався із Віктором Матейко, щоб з’ясувати ситуацію. Він розповів, три роки був керівником “Рибгоспу “Галицького”, про який іде мова. Наразі є головою комісії по припиненню діяльності цього підприємства, на базі якого створено “Рибгосп “Бурштинський”. Як розповів Віктор Матейко, через погане фінансування діяльність державного підприємства ДП “Рибгосп “Галицький” майже повністю зупинилася. Працівники взялися зі відновлення роботи самостійно, змінивши форму власності на товариство з обмеженою відповідальністю “Рибгосп “Бурштинський”.
“Фондом держмайна передано в оренду рибгоспу майновий комплекс – споруди і землю. Рибоохорона захопила 0,5 га, поставили там будку і зробили незаконний розплідник для риби, яку потім продавали. Два тижні тому сторожі установи порізали мені п’ять садків на лінії, приблизно шість тон риби в озеро випустили. Це була остання крапля. За допомогою крану переніс їхню будку з території господарства. На цю землю підприємство має державний акт, виданий у 1996 році міською радою Бурштина і сільською радою села Коростовичі. Івано-Франківський господарський суд визнав цей акт дійсним. Львівський суд також це підтвердив. Кілька місяців тому я звернувся до прокурора Галича про визнання незаконної діяльності рибінспекції на території рибгоспу. Звернення спрямували до УМВС, працівники міліції викликали на місце уже колишнього директора Володимира Викалюка. Жодних документів він представити не зміг. Я маю лист начальника міліції про те, що згадану територію ми займаємо законно. Ще один лист у березні цього року спрямовано керівнику рибінспекції з вимогою забрати майно із території рибгоспу. Через відсутність дій я взяв кількох працівників та орендував кран, щоб виставити чуже майно із території”, – розповів Матейко.
Віктор Матейко зауважив, його люди були у простому одязі. Чому поблизу з’явилися люди в балаклавах і камуфляжі пояснювати не береться. На дії по демонтажу металевої будки працівники рибінспекції викликали міліцію. Правоохоронці переглянули документи і не втручалися, залишилися на місці, щоб спостерігати за ситуацією.