29 жовтня в приміщенні Галицької ЗОШ №1 команда тренерів Галицького району у сфері протидії торгівлі людьми розпочала роботу у Галицькому регіоні. Галина Кашуба, заступник начальника відділу освіти Галицької РДА та Василина Петрів, головний спеціаліст експерт з умов праці управління соціального захисту населення Галицької РДА провели семінар-тренінг «Механізм взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми. Ідентифікація постраждалих осіб».
Захід відбувся в рамках проекту «Впровадження національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Івано-Франківській області», який реалізовує благодійний фонд «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ». У тренінгу взяли участь 20 учасників: працівники соціального захисту населення, центру зайнятості, Галицького РЦСССДМ, районного методичного центру відділу освіти, практичні психологи та соціальні педагоги навчальних закладів району.
Мета тренінгу – підсилити спроможність районної міжвідомчої мультидисциплінарної групи суб’єктів національного механізму взаємодії щодо ефективного впровадження законодавства України у сфері протидії торгівлі людьми у Галицькому районі. Не менш важливим аспектом тренінгу було проведення інформаційної роботи серед присутніх, які зможуть ідентифікувати ймовірно постраждалих осіб, надавати їм ефективну допомогу та переадресовувати за допомогою до уповноважених осіб.
Інноваційні форми навчання у сфері посилення спроможності захисту прав громадян допоможуть більш ефективно впровадити державну політику щодо протидії торгівлі людьми. Адже багато людей, що постраждали від цього злочину не звертаються за допомогою, а дехто взагалі не знає, кому і яким чином можна повідомити про факти порушення їхніх прав. Варто знати, що всі, хто опинився в ситуації торгівлі людьми, мають право на отримання одноразової матеріальної допомоги, гарантований юридичний супровід та низку безоплатних соціальних послуг.
Для довідки: станом на 22.07.2015 Міністерством соціальної політики України 94 громадянам встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, серед яких 88 – громадяни України і 6 іноземців (громадяни Пакистану, Молдови та Російської Федерації. Одноразова матеріальна допомога на рівні прожиткового мінімуму для відповідної категорії осіб (діти молодші 6-ти років, діти від 6-ти до 18-ти років, працездатні особи, особи з особливими потребами) виплачується особам, які отримали офіційний статус постраждалих від торгівлі людьми. Повнолітні постраждалі особи отримували таку допомогу у розмірі 1218 грн. Місцеві органи влади також надавали нефінансову допомогу постраждалим особам, зокрема медичну, юридичну, психологічну, освітню, а також притулок.
За додатковою інформацією у Галицькому районі громадяни можуть звертатися до управління соціального захисту населення Галицької РДА (контактна особа – головний спеціаліст експерт з умов праці сектору з умов праці та соціальних зв’язків управління соціального захисту населення райдержадміністрації, секретар Міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству та протидії торгівлі людьми Петрів Василина Василівна ), а також за телефоном Національної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів (0 800 505 501 або 527 для мобільних телефонів).