У селі Гошів Долинського району відбувся перший Міжнародний фестиваль карильйонного і дзвонового мистецтва «Дзвони Ясної Гори єднають усіх». Сотні прочан після святкової Літургії мали можливість послухати класичні твори виконані на карильйоні (ударному музичному інструменті, що являє собою набір точно налагоджених дзвонів з механічним керуванням).
За словами ігумена Гошівського Свято-Преображенського василіанського монастиря отця Дем’яна Кастрана, – це історичний фестиваль, який розпочинає нову сторінку духовного дзвонарного мистецтва, пише Репортер.
«Цього року ми запросили учасників з різних країн – Польщі, Бельгії, Росії та України, – говорить отець Дем’ян. – Фестиваль організували, аби люди зрозуміли, що таке дзвонарне мистецтво, розуміли зміст дзвонів, що на них виконується не лише передзвін, але й цілі композиції».
Свято відкривали церковним гімном «Боже великий єдиний». Також на фестивалі звучав гімн України та класичні твори мистецтва.
До речі, Гошівський карильйон – другий на теренах України та перший на заході. Дзвони для нього відливали у Бельгії у 2012 році.
«Цей карельйон розміщений у нашій дзвіниці, він має 52 дзвони у чотири октави, – розповідає отець Дем’ян. – По технічним можливостям він навіть кращий за карильйон у Михайлівському соборі в Києві. Він був вилитий на Волині і також має 52 дзвони».
За словами ігумена монастиря, дуже сподіваються, що цей фестиваль буде мати продовження. При монастирі навіть планують відкрити першу в Галичині карильйонну школу.
«Можемо давати концерти щонеділі після Літургії, – каже отець Д’емян. – Наприклад, у бельгійському містечку Мехелен, який став європейським центром дзвонового лиття та дзвонарської музики, кожна субота, неділя та понеділок – це дні карильйонних концертів. З’їжджаються люди зі всієї країни, аби послухати музику дзвонів. У нас цей фестиваль – тільки початок».
Під час фестивалю охочі мали можливість відвідати конференції та більше дізнатися про історію дзвонарства.