Онлайн TV FM радіо FM пауза

Шахтарі сподіваються, що Бурштинська ТЕС експортуватиме електроенергію

«На сьогодні при видобутку 5300 тонн вугілля на добу ми відправляємо на виробіток електроенергії лише 630 тонн. Це – мізер. Через відсутність експорту електрики у нас нема ринку збуту. Шахти працюють на склад. А це означає, що наше підприємство не має можливості заробляти кошти. Ситуація вкрай складна»,- заявив у коментарі журналістам керівник ДП “Львіввугілля” Андрій Дяченко.

Скасування дотаційних сертифікатів при експорті електроенергії дозволить додатково спалювати 3-4 мільйони тонн вугілля на Бурштинській електростанції, вважає голова Незалежної профспілки гірників Михайло Волинець. Саме Бурштинська ТЕС, розташована на Франківщині, працює в рамках так званого енергоострова, який синхронізований з енергосистемою Євросоюзу. Уся решта частини енергосистеми України досі працює синхронно з Росією.

Про наміри посилити можливості Бурштинського енергоострова заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик. За його словами, якщо станція матиме можливість експортувати електроенергію за середньою ціною ринку, це дозволить додатково завантажити п’ять блоків.

Україна може нарешті налагодити експорт електроенергії, про який говорили впродовж останніх півроку. Шанс на те, що нашу електрику купуватимуть за кордоном з’явився після того, як Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг України узгодила проект розпорядження Кабінету міністрів про скасування дотаційних сертифікатів при експорті електроенергії. Наступний крок за урядом. Якщо він прийме цю постанову, експортна ціна української електроенергії може нарешті стати конкурентною.

 Саме з розрахунку на вугілля з Львівсько-Волинського басейну свого часу збудували Бурштинську ТЕС. Вона єдина в Україні працює в рамках відокремленого енергоострова і синхронізована з європейською енергосистемою. Тому на відновлення експорту львівські шахтарі сподіваються, як ніхто інший. Якщо ця станція працюватиме на повну потужність, гірники знову зможуть відправляти на Бурштин кілька десятків вагонів вугілля щодня, а не той мізер, що йде сьогодні.

Джерело: ГК.

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua