Онлайн TV FM радіо FM пауза

Прикарпатські енергетики планують розчистити понад 1600 км траси електроліній

Новини

Сезон чистки траси на Прикарпатті в розпалі. Протягом 2024-го року енергетики планують розчистити 1627,72 км повітряних ліній електропередачі. Чистка трас проводиться щороку, щоб запобігти можливим аваріям внаслідок падіння гілок чи дерев на електричні мережі.

Більше 70% аварій на Прикарпатті, а відтак і знеструмлень світла, пов’язані напряму з падінням гілок та дерев на електролінії. Найчастіше це відбувається внаслідок погіршення погодних умов: сильного вітру, грози чи налипання снігу. Найскладніша ситуація у гірській місцевості, де через особливості рельєфу, ліквідація знеструмлень може тривати довше. Тому, щоб запобігти аварійним ситуаціям та забезпечити надійне електропостачання, енергетики проводитимуть чистку траси.

«Зокрема, найбільше планують розчистити дерев поблизу електромереж у Косівській громаді – 214,43 км. З них майже 160 км будуть розчищувати відрядні бригади з інших філій, що дозволить провести чистку швидше. Нагадуємо, що при проведенні чистки трас, енергетики в цілях безпеки планово вимикають електропостачання. Про це споживачів повідомляють не пізніше як за 5 днів до проведення робіт. Час вимкнення може збільшитися, якщо водночас з плановою обрізкою дерев енергетики будуть відновлювати електроенергію внаслідок аварійних знеструмлень»,- повідомляє Прикарпаттяобленерго.

Обрізка дерев – спільна справа енергетиків та жителів громад, що допоможе уникнути аварійних вимкнень і стане інвестицією в безперебійне живлення.

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua