Протестувальники на Шрі-Ланці лишатимуться в резиденціях президента й прем’єр-міністра країни доти, доки ті не підуть у відставку. Паливна криза, а також нестача продовольства та ліків переповнили чашу терпіння народу. Тож 9 липня натовп узяв урядові будівлі штурмом.
Президент пообіцяв залишити посаду 13 липня. Прем’єр заявив, що складе свої повноваження, коли буде сформовано тимчасовий загальнопартійний уряд.
Антиурядові протести на Шрі-Ланці почалися ще в березні. Причиною стала найбільша в країні за попередні сімдесят років економічна криза. Президент знизив податки, через що зменшилися надходження до бюджету. Він також на сім місяців заборонив використовувати хімічні добрива. У країні відразу впало виробництво чаю та рису.
Ситуацію ускладнила пандемія, яка перекрила потік туристів. Вони були важливим джерелом іноземної валюти. Зовнішній борг країни сягнув 51 мільярда доларів.
В уряду не лишилося грошей на імпорт пального, продуктів, медикаментів та інших товарів. Наприкінці червня бензин та дизель майже закінчилися, і їх не продавали два тижні. Також у країні почали регулярно вимикати світло.
Фінансову підтримку Шрі-Ланці надала Індія, виділивши коло чотирьох мільярдів доларів. Також допомогу розміром три мільярди доларів обіцяє Міжнародний валютний фонд. Але для цього уряд країни має подати план реструктуризації боргу.