Онлайн TV FM радіо FM пауза

Подорожчають вже восени: 5 категорій продуктів, ціни на які зростуть

Новини

Поки одні експерти запевняють, що причин для подорожчання немає і не варто скуповувати продукти, інші ж прогнозують зростання цін з настанням холодів. Стосуються ці припущення низки базових товарів. 

Продукти, які подорожчають восени:

Овочі та фрукти. 
Експерти прогнозують, що різкого підйому чекати не варто, бо посадили із запасом. Проте слід зауважити, що зростуть витрати на зберігання. Суттєвого подорожчання не очікується, адже врожай був непоганий.

Молоко. 
На ціну товару також вплине потреба у зберіганні сировини та готових продуктів, яка може ускладнитися у разі нестабільності енергосистеми.

Яйця.

М’ясо.
Зростання ціни через потреби у зберіганні очікується на рівні 5−15%.

Цукор.
Зростання ціни на цукор очікується у всьому світі. Це пов’язано з тим, що Індія заборонила експорт. В Україні також діяла така заборона з початку літа, щоб задовольнити внутрішні потреби. Закінчується її термін 15 вересня. До листопада, тобто нового врожаю, цукор зросте у ціні на 2—3%, вважає виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

Експерти зазначають, що на рівень подорожчання вплинуть попит, експорт, а особливо вартість палива та електроенергії. Вони прогнозують зростання цін на овочі в межах 5−10%.

ДЖЕРЕЛО

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua