Технологія 3D-друку та індустрія гостинності поєдналися в пустелі на заході штату Техас у США. Новий готель побудуть на площі понад вісім гектарів. Його зводить 3D-принтер промислового розміру Vulcan, вичавлюючи шар за шаром бетонну суміш.
Як очікують, тут буде 18 житлових будинків із 43 готельними номерами. Власник назвав його першим надрукованим на принтері готелем у світі. Він також додав, що вперше зводить будинки таких обтічних форм.
Принтер понад 14 метрів завширшки, а заввишки — майже п’ять. Важить коло п’яти тонн.
«3D-друк дає вам набагато більше можливостей для експериментів або для створення органічніших форм й обрисів», – розповідає Джейсон Баллард, гендиректор і засновник компанії ― розробника принтера.
3D-друковані будівлі матимуть куполи, арки та вигнуті стіни. Ці архітектурні особливості зазвичай надто дорого відтворювати у великих масштабах, використовуючи традиційне будівництво.
Фахівець з друку стежить за принтером, поки його роботизована рука й сопло ковзають по робочому майданчику, наносячи спеціальну суміш на основі цементу під назвою Lavacrete.
«Основна суміш — це таємний матеріал, тому я не розкриватиму вам всієї формули. Але ми вирішили обмежитися глобально та повсюдно доступними матеріалами, тому ми зможемо будувати в усьому світі й робити це за доступну ціну», – пояснює Джейсон Баллард, гендиректор і засновник компанії ― розробника принтера.
Загалом на будмайданчику має бути три особи, разом із техніком з друку. Це дуже відрізняється від традиційного будівництва.
Утім, дехто висловлює побоювання, що автоматизація 3D-друкарського будівництва може витіснити кваліфікованих робітників, таких як муляри.
«Це може бути однією з проблем, яку нам слід враховувати під час переходу на 3D-друк. Але я ясно бачу, що майбутнє буде більш автоматизованим», – каже Мілад Базлі, викладач технології.
Нагадаємо, що раніше в Техасі за допомогою такого ж принтера збудували житловий квартал у Джорджтауні. Його вже почали заселяти.