Мільйони людей на півдні Африки не мають достатньо їжі, а тепер через рекордну посуху їм загрожує голод. Всесвітня продовольча програма ООН називає цю ситуацію найбільшою продовольчою кризою за останні десятиліття. Водночас вона заявляє, що, можливо, не зможе повною мірою надавати гумдопомогу, бо фінансування не вистачає.
«Небувала посуха спричинила найсерйознішу продовольчу кризу за всю історію і забрала життя понад 27 мільйонів осіб у всьому регіоні. Приблизно 21 мільйон дітей на півдні Африки потерпає від недоїдання», – зазначає Томсон Фірі, представник ВПП ООН.
Гуманітарні організації кажуть, що цього року посуха стала найсильнішою за останні 100 років. Як наслідок, більша частина урожаю загинула. П’ять країн — Лесото, Малаві, Намібія, Замбія та Зімбабве — оголосили про національне лихо та звернулися до міжнародної спільноти по гумдопомогу. В Анголі та Мозамбіку теж важка ситуація.
«Жовтень на півдні Африки відкриває неврожайний сезон. Як очікують, кожен місяць буде гіршим за попередній, аж до березня та квітня наступного року, коли почнуть збирати врожай», – розповідає Томсон Фірі, представник ВПП ООН.
ВПП ООН планує надавати продовольчу, а в деяких випадках і грошову допомогу в семи постраждалих країнах. Вона розраховує охопити понад 6,5 мільйонів осіб.
Голод загрожує і в Західній та Центральній Африці. За даними Червоного Хреста, у Нігері, Чаді, Камеруні та Нігерії найближчими місяцями гостро потребуватиме харчів понад шість мільйонів осіб. Нині до медичних центрів організації надходить дедалі більше дітей, які страждають від голоду. Так, у Нігерії за останній рік кількість таких пацієнтів зросла на 24 %.
Водночас ВПП ООН заявляє, що просила в донорів приблизно 370 мільйонів доларів, але поки що отримала лише п’яту частину необхідної суми.