Онлайн TV FM радіо FM пауза

В Івано-Франківську відкрили анотаційні дошки Юркові Стецику та Остапу Бринському

screenshot 30 1 - В Івано-Франківську відкрили анотаційні дошки Юркові Стецику та Остапу Бринському - rai.ua Новини

Відомим франківцям Юркові Стецику та Остапу Бринському, які загинули в російсько-українській війні, відкрили анотаційні дошки пам’яті. Знаки розмістили та освятили на на фасаді гімназії ім. Миколи Сабата у Пасічній, де колись навчалися полеглі Герої.

На подвір’ї гімназії  зібралися родичі, близькі, товариші полеглих оборонців та гімназисти. Юрко Стецик 23-річний молодший сержант, командир відділення 78-го батальйону 102 бригади ТРО мав позивний «Пікассо» був прикладом незламності та позитиву. Йому вдавалося навіть у найчорніші дні бачити світло. На анотаційній дошці написано – Він про музику, рейв, драйв, арт, Пласт та рок-н-рол.

«І хоч значна різниця у віці, але ми завжди знаходили спільну мову. Людина творча, людина неординарна, завжди на піднесеному настрої і завжди надихав нас, побратимів. Навіть під час великого обстрілу арти, він вмів дещо навіть пожартувати і підтримати бойовий дух», – виступив перед присутніми побратим Юрка Стецика з позивним «Леон».

Він був бунтарем у всьому, водночас прагнув людей робити щасливішими, каже батько Юрка – відомий музикант та митець Ярема Стецик. І вірить, що попри свій бунтарський дух та вдачу, таке вшанування полеглих Героїв, як сьогодні, він би оцінив.

«Будь-які більш-менш офіційні речі він сприймав з такою навіть насмішкою. Але там точно була любов. І він дуже часто, наприклад, коли служив в армії, то там був якийсь театр самодіяльності, і там треба було вбрати вишиванку і шаровари і грати українця. І він розумів, що це точно не про рок-н-рол, але з поваги до тих людей, що то організували, він вдягнув вишиванку і зробив таку поставу типову. Тут, скоріш за все, він радий, що ми зібралися. Зараз буде «Потужняк» 25-го – вечірка рок-н-рольна, і це буде імені Юри Стецика», – розповів батько Юрка Стецика Ярема Стецик.

І як точно хотів би Юрко, його батько Ярема Стецик разом з присутніми заспівали пісні, які у своїй останній відпустці виконував син.

36-річний Остап Бринський – один із двох синів знаного художника Богдана Бринського. Громадський активіст, митець, аналітик закінчив Києво-Могилянську академію за спеціальністю «Філософія». Працював аналітиком у сфері публічних закупівель у складі громадських організацій. Однак з приходом московських солдатів до України, вирішив стати на її захист.

«Я не дуже хотів, щоби він ішов. Бо два з однієї хати. Кажу, як Остапе, два з однієї хати, але він гідно виконав свій громадянський обов’язок. Він казав: «Тату, ти знав, що ми підемо». Для мене це є честь, що багато друзів прийшли його, що пам’ятають. Місто вшанувало гідно, так і має бути. І в таких закладах, де патріотично треба виховувати молодь», – розповів батько загиблого Героя Остапа Бринського Богдан Бринський.

Цього року святкували би 15 років спільного життя. Дружина Остапа Бринського – Младена Качурець розповідає, люблячий чоловік і батько був для них з донькою Соломією не лише опорою та підтримкою, але й партнером. Вони усе робили разом: трудилися, подорожували та розвивалися.

«Остапчик був і залишається люблячим батьком для нашої донечки. Він був для неї теж найкращим другом. Мені було завжди приємно дивитися, як бавились і як вони з Соломійкою знаходили спільні інтереси. Вона сприймала свого тата не як когось суворого, а дійсно як свого найкращого друга. Справді, як Соломійка потім сказала: він вмів жити, і вмів любити життя таким, як воно є. Не очікувати чогось надзвичайного, а просто проживати прості миті щасливо», – пригадує дружина загиблого Героя Остапа Бринського Младена Качурець.

Понад 400 хлопців та дівчат Івано-Франківської громади поклали свої життя у боротьбі за незалежність України. Війна триває, однак наше завдання сьогодні – у цій боротьбі пам’ятати тих, хто першим став на захист країни та загинув за її свободу.

«408 хлопців ми поховали в Франківській громаді, 107 рахуються зниклими безвісти, з них 89 які вже більше року  вважаються в статусі зниклими безвісти, це велика цифра для нашої громади. Зберегти пам’ять надзвичайно важливо, як найдовше, у вічність. Тому дякую сьогодні всім хто доклався щоб ці анотаційні дошки були відкриті, в нашій найкращій школі Українській гімназії №1. Дякую всім за молитву, бо те що ми можемо сьогодні зробити для душ – це молитва. Дякую захисникам, хлопцям і дівчатам які тут є присутні за захист, які є військовими або вже демобілізувалися.  І найголовніше давайте зробимо так, щоб наша вся допомога привела до найкращого – до перемоги», – зазначив Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua