Автори журналу National Geographic проаналізували можливі наслідки глобального потепління. Порахувавши, що під дією високих температур весь лід, який сьогодні є на планеті, розтане, вчені створили інтерактивну карту, на якій наочно показали сценарії розвитку подій для кожного з континентів.
У разі танення льодів рівень моря на Землі підніметься приблизно на 65 метрів. У результаті середня температура на планеті зросте з 14 до 26 градусів. Внаслідок потепління багато міст Європи будуть знищені. Зникнуть Лондон, Венеція. Під водою опиняться Нідерланди і велика частина Данії.Підвищення рівня води також торкнеться України – Херсонська, Миколаївська та Одеська області, судячи з карти, будуть затоплені, а Крим стане островом. У Північній Америці у воду зануриться все Атлантичне узбережжя США, включаючи Флориду і берег Мексиканської затоки. Під водою опиниться також велика частина Каліфорнії. У Латинській Америці затопить аргентинську столицю Буенос-Айрес, а також прибережні Уругвай і Парагвай.
Африка значною мірою залишиться недоторканою, проте велика її частина стане більш придатною для проживання. У Єгипті у результаті підвищення рівня води у Середземному морі “заболоченими” виявляться древні міста Олександрія і Каїр.
В Азії вода затопить території, на яких сьогодні проживає близько 600 мільйонів китайців. Змитими з лиця Землі стануть Бангладеш і прибережні райони Індії.
Що стосується Австралії, то там танення льодів призведе до утворення цілого моря прямо у центрі континенту. Крім того, затопленими виявляться великі прибережні землі, на яких сьогодні проживає понад 80 % населення.
Антарктида ж стане взагалі невпізнанною.
Екологи кажуть, що процес танення льодів залежить від ряду факторів. Серед них швидкість збільшення концентрації парникових газів в атмосфері та інші. Втім, National Geographic попереджає, що сильно лякатися поки не варто. Процес танення льодів відстежують фахівці з усього світу. За їх підрахунками, для того, щоб весь лід на Землі розтанув, знадобиться близько п’яти тисячоліть.
Космічні спостереження протягом останніх 30 років доводять енергетичний дисбаланс Землі. Поточна оцінка глобального дисбалансу складає +0,5 ± 0,26 Вт/м2. Це свідчить про те, що Земля отримує від Сонця енергії більше, ніж її випромінює у космічний простір, тобто йде нагрівання нашої планети, в основному приховане, яке реалізується у збільшенні тепловмісту Світового океану.
З 1980 року по 2010 рік потепління спостерігалося у всіх широтах, однак найбільш значне зростання температури було зафіксоване у північних широтах. Там температура зросла на один градус, тоді як в інших регіонах – на 0,6 градуса Цельсія.
16 вересня 2012 був досягнутий абсолютний мінімум покриття морськими льодами Арктики – 3,4 мільйона квадратних кілометрів. Це значення виявилося на 760 тисяч квадратних кілометрів меншим, ніж мінімум 18 вересня 2007 року.