Облаштування та укріплення блок-постів, заготівля дров для військових та населення, розбір завалів та відновлення житлових будинків. Українці, що втратили роботу, долучаються до суспільно корисних робіт. Йдеться про так звану Армію відновлення. Оплата за такі роботи здійснюється державою на рівні півтора мінімальної зарплати.
До даних робіт можуть залучатись й переселенці, які не є на обліку у службі зайнятості. На Прикарпатті з березня цього року було укладено майже дві сотні угод. Відтак, до суспільно-корисних робіт залучили 1100 осіб.
“В тому числі на суспільно-корисних роботах були залучені і 103 внутрішньо переміщені особи. Серед видів робіт переважали: надання допомоги населенню, насамперед особам з інвалідністю, хворим та іншим особам; заготівля дров для опалювального сезону; ремонт та будівництво житлових приміщень та надання послуг у Пунктах незламності”.
Ще майже 90 угод було укладено івано-франківською філією обласного центру зайнятості. До «армії відновлення» долучились 365 безробітних людей. Майже пів сотні з них – це переселенці.
До слова, Косівська філія одна з перших розпочала суспільно корисні роботи. Безробітні люди долучались до виготовлення маскувальних сіток для потреб військових .
Наразі лише у Калуській філії обласного центру зайнятості не видали розпорядження на виконання суспільно-корисних робіт.
Наразі лише у Калуській філії обласного центру зайнятості не видали розпорядження на виконання суспільно-корисних робіт.