Британські вчені з Університету Сассексу намагаються імітувати рухи немовляти. Експеримент показує, наскільки вони складні. Усі рухи новонароджених не довільні, а рефлекторні. За ними можна робити висновки про здоров’я дитини.
Учені заглибилися в цю тему. Вони розпочали проєкт, у якому на волонтерських засадах беруть участь батьки з новонародженими.
На немовлят одягають зручні комбінезони з датчиками, які протягом усього дня реєструють рухи немовлят. Потім портативний комп’ютер надсилає дані вченим. Також раз на тиждень батьки повинні знімати коротке відео дитини й теж надсилати його дослідникам. Ті будуть аналізувати отримані відомості.
«Мета проєкту — зрозуміти, як рухаються немовлята, побачити закономірність рухів у дуже ранньому віці. Це може стати індикатором існування таких захворювань, як аутизм», – пояснює Айвор Сімпсон, викладач Університету Сассексу.
Отримані дані аналізує комп’ютер, здатний до машинного навчання. За кожною дитиною спостерігатимуть перші 18 місяців її життя.
«Замість того, щоб робити фотографії через шість чи дванадцять місяців після народження, ми зніматимемо дитину щотижня. Так можна побачити зміни в дітей з високим та низьким ризиком захворювання на аутизм», – розповідає Джиллі Форрестер, дослідниця з Університету Сассексу.
Учені поки що не знають, які рухи немовляти можуть указувати на порушення в розвитку головного мозку. Вони вивчать зв’язок між моторним та когнітивним розвитком дитини. Можливо, це дасть їм відповіді.
«Такі дослідження — це крок уперед. Вони допоможуть виявляти аутизм у дітей раніше, ніж це роблять зараз», – наголошує Джиллі Форрестер, дослідниця з Університету Сассексу.
Ранній діагноз дасть змогу розпочати необхідне лікування до того, як у пацієнта виявляться складнощі в соціальній взаємодії та обмеженість інтересів. У дослідженні братиме участь сто немовлят.