Онлайн TV FM радіо FM пауза

У Києві затримали керівників підконтрольного РФ інтернет-провайдера із Донецька

Кримінал

Кіберфахівці Служби безпеки затримали у Києві керівників підконтрольного ФСБ Російської Федерації – інтернет-провайдера із Донецька. Зловмисники співпрацюють з агресором на тимчасово захопленій частині України, але намагалися «легалізуватися» у столиці нашої держави.

«За даними слідства, їхній інтернет-провайдер забезпечує зв’язком штаби російських військ, місцеву окупаційну адміністрацію РФ і так званий «силовий блок» терористичної організації ДНР», – повідомляє Служба безпеки України.

Загарбники задіяли апаратно-програмний комплекс для контролю за трафіками інтернет-з’єднань та ідентифікації користувачів. Одержані відомості ФСБ використовує для вербування мешканців регіону та їх подальшого залучення до розвідувально-підривної діяльності проти України.

Як встановило розслідування, засновником компанії є колишній співробітник радянського Комітету державної безпеки. Ще до початку повномасштабного вторгнення РФ він разом зі своїм підлеглим переїхав з Донеччини до Києва. Перебуваючи в столиці, вони дистанційно управляли інтернет-провайдером, який переоформили за російським законодавством і отримали ліцензію роскомнагляду.

Під час обшуків у помешканнях фігурантів у Києві виявлено: ⁠комп’ютери, мобільні телефони, флеш-носії пам’яті, документи та чорнові записи із доказами незаконної діяльності. Також, ⁠готівку в різних валютах на суму 120 тисяч американських доларів.

Наразі слідчі Служби безпеки повідомили затриманим про підозру за ч. 1 ст. 111-2 Кримінального кодексу України (пособництво державі-агресору). Зловмисники перебувають під вартою, їм загрожує до 15 років ув’язнення.

Комплексні заходи проводили за процесуального керівництва Офіс Генерального прокурора.

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua