Онлайн TV FM радіо FM пауза

Картину Тіціана, яку викрадали двічі, виставляють на торги в Лондоні. Відео

Новини

Картину Тіціана з незвичайною історією виставлять на торги в Лондоні. Її двічі викрадали, причому один раз для Наполеона. Це рання робота венеційського майстра під назвою «Відпочинок на шляху до Єгипту». На ній зображено Діву Марію з немовлям Ісусом та її чоловіка Йосипа.

Тіціан написав картину приблизно 1510 року у віці близько 20 років. Саме тоді художник здійснив справжній переворот, внісши в релігійний живопис натуралізм.

«Постаті написані на тлі дуже гарного пейзажу, і все це неначе перегукується між собою. А краєвид для Тіціана був дуже важливим елементом картини. Це не просто тло. Художник по-справжньому намагався злити все в одне ціле», – розповідає Генрі Петтіфер, працівник аукціонного будинку.

Експерти вважають цю картину важливою роботою Тіціана. До того ж її історія доволі цікава. Вона належала багатьом знатним особам, зокрема імператорам. А 1809 року французькі війська вкрали її з палацу Бельведер у Відні спеціально для Наполеона.

«Вона зберігалася в колекції ерцгерцога Австрійського. Коли війська Наполеона увійшли до Відня, вони вкрали цю картину, бо Наполеон планував створити незвичайний Імператорський музей, наповнений скарбами», – пояснює Орландо Рок, голова ради директорів британського підрозділу аукціону.

1878 року картину виставили на торги. Її купив 4-й маркіз Бат. Після цього вона зберігалася в його садибі Лонгліт. У середині 90-х років минулого століття картину вкрали. За сім років артдетектив знайшов її на автобусній зупинці в Лондоні. На щастя, твір мистецтва не постраждав.

Аукціоністи зазначають, що важливих картин Тіціана в приватних колекціях дуже мало. Цінність полотна підвищує і те, що воно деякий час належало Наполеонові. Як очікують, торги будуть запеклими. За картину розраховують отримати від 19 до 32 мільйонів доларів. Аукціон відбудеться 2 липня.

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua