Онлайн TV FM радіо FM пауза

Як вберегтися від змій та як діяти при їх укусі

Новини

Так як на Прикарпатті збільшилась кількість постраждалих від укусів плазунів, провели онлайн-конференцію, у якій взяли участь начальниця відділу медицини катастроф департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА Лідія Синюта, керівниця прес-служби ДСНС України в Івано-Франківській області Христина Перцович та завідувач відділу анестезіології та інтенсивної терапії обласної дитячої клінічної лікарні Олег Курташ. На конференції обговорили як уберегтися від укусу змії та що робити, якщо Вас укусив плазун.

Про це повідомляє РАІ з посиланням на Управління ДСНС України в Івано-Франківській області.

Зазвичай плазуни тікають від людей, почувши кроки, стукіт, голоси, одразу ж ховаються в нори або відповзають якнайдалі. Але в сонячні дні їхні відчуття притуплюються, вони не реагують на шум,  стають лінивими та малорухливими, і тоді існує небезпека, що людина може натрапити на  змію будь-де.

Самі по собі плазуни не є агресивними. Вони нападають у відповідь на небезпеку. Плазунів не варто чіпати взагалі – чи то гадюка, чи вуж, чи, на перший погляд, безпечна веретениця. Напад будь-кого з них може бути небезпечним.

Збираючись у місця, де можна зустріти небезпечних пла­зунів, необхідно мати відповідний одяг та взуття. Одяг повинен закривати ноги: високі чоботи, вільні штани, заправлені у взуття. Під час збирання гри­бів чи ягід краще користуватися палицею відповідної довжини, щоб пе­ревірити зарості на безпечність.

У випадку, коли вас вкусила змія, впродовж кількох хвилин падає тиск, розвивається порушення дихання і зупиняється серце. Зважаючи на ризики, важливо якнайшвидше доправити вкушеного змією до лікарні. 

При укусі змії   категорично заборонено висмоктувати отруту з рани, припікати місце укусу чи ро­зрізати його, щоб пустити кров, або ж накладати джгут на кінцівку, а припікання місця укусу може загрожувати інфікуванням, як і відсмоктування отрути.

Рана від укусу змії, як правило, не кровить. Тому перша допомога – це накласти на уражене місце стерильну антисептичну пов’язку. Обробляти рану не потрібно. Потерпілого треба якнайшвидше транспортувати до найближчого медичного закладу. Під час перевезення місце, на яке прийшовся укус, слід укласти на підвищення. Все решта – справа рук лікарів.

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua