Онлайн TV FM радіо FM пауза

Як переоформити субсидію: у Мінсоцполітики дали відповідь

Новини

З 1 травня було внесено зміни до програми житлових субсидій, які ґрунтуються на результатах проведення верифікацій Міністерством фінансів.

Про нові умови призначення житлових субсидій розповів заступник міністра соціальної політики Віталій Музиченко під час брифінгу, передає УНН.

Принциповим положенням нових правил є завершення процесу монетизації субсидій.

“З 2019 року було розпочато відповідний процес, і в минулому опалювальному періоду житлова субсидія надавалася у грошовій формі, але двома різними механізмами: готівковими виплатами, які отримувало майже 95% одержувачів субсидій, і близько 5%, що становить 160 тисяч домогосподарств, отримували її у грошовій безготівковій формі, шляхом зарахування коштів на рахунок Ощадбанку. З 1 травня поточного року цей перехідний процес завершується. І, відповідно, всі субсидії з травня будуть розраховуватись і виплачуватись громадянами виключно у готівковій формі. Це дасть можливість громадянам оперативно управляти цими коштами, і після оплати житлово-комунальних послуг, решту залишків, що в них залишиться, буде в їх розпорядженні відразу”, – зазначив Музиченко.

У той же час, з його слів, усі громадяни, які користувалися безготівковою субсидією в минулий опалювальний період до грудня поточного року, до кінця цього року зможуть отримати відповідні кошти. Ті, хто мають рахунки в Ощадбанку, отримують перерахування вже зараз. Ті, хто ще не мають відкритих рахунків, мають їх відкрити, та, відповідно, зможуть отримати зекономлені розміри субсидії протягом минулого опалювального періоду, наголосив Музиченко.

Як повідомляло РАІ, станом на 30 квітня, у Івано-Франківській громаді субсидію отримують трохи більше 15 тисяч домогосподарств. Аби не втратити грошову допомогу, усі вони змушені заново писати заяви. Це передбачає постанова уряду №420. Такими змінами незадоволені і в департаменті соціальної політики Івано-Франківської міськради.

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua