Міністерство охорони здоров’я подало до державного бюджету запит на 225 млрд гривень на фінансування програми медичних гарантій, як це передбачено законом. Про це 21 вересня заявив міністр охорони здоров`я Максим Степанов в ефірі телевізійного політичного ток-шоу “Свобода слова”.

Про це повідомляє РАІ.

“Я був тим Міністром, який не підтримав бюджет, утримався при голосуванні. Ми подали у своєму бюджетному запиті загальну цифру 296 млрд гривень, з якої програма медичної гарантії складає 225 млрд”, – розповів Степанов.

Він також додав, що в цю суму були закладені кошти на медичну реформу, а також справедливі зарплати для медичних працівників.    

“Ми розраховували, як нарешті вилізли з того болота, де знаходиться медицина протягом 29 років, адже вона завжди фінансується остання. Коли водій швидкої медичної допомоги отримує в 4 рази менше, ніж водій UBER. Ми повністю розрахували тариф. В ньому лікування інфаркту коштує 37 тисяч гривень. За ці кошти можна пролікувати хворого, з урахуванням централізованої поставки ліків, і ще й виплатити справедливу заробітну плату нашим медичним працівникам. Не 6-7 тисяч, а не менше 20 тисяч гривень”, – заявив Міністр.

МІністр також повідомив, що проекті бюджету на медицину виділена загальна сума у 151 млрд гривень.