Онлайн TV FM радіо FM пауза

Чи можна отримати психіатричну допомогу вдома?

Новини

Психіатричну допомогу надають пацієнтам із розладами психіки та поведінки, які не мають гострого перебігу захворювання і потребують спостереження з боку психіатра. Для цього у Програмі медичних гарантій передбачено пакет «Психіатрична допомога дорослим та дітям, яка надається мобільними мультидисциплінарними командами».

Про це пише на сторінці «Facebook» Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб.

Мультидисциплінарні команди орієнтовані на надання допомоги пацієнтам, яких виписали після стаціонарного лікування. Вони виїжджають до людей із розладами психіки та поведінки, там де вони перебувають. До складу такої команди входять психіатр (та/або дитячий психіатр), психолог або психотерапевт та медсестра.

Що безоплатно отримують пацієнти в межах пакета?

  • Огляд мультидисциплінарною командою та надання психіатричної та психосоціальної допомоги.
  • Формування індивідуального плану лікування і реабілітації.
  • Підтримку у дотриманні плану лікування й реабілітації, моніторинг за побічною дією ліків та корекцію лікування у разі потреби.
  • Оцінку соматичного стану та видачу е-направлень (за наявності показань) для надання спеціалізованої медичної допомоги.

Психіатрична допомога надається за місцем перебування пацієнтів. Також за погодженням з пацієнтами чи їхніми рідними така допомога може надаватися за місцем базування мультидисциплінарної команди. Крім того, пакетом передбачена можливість консультування пацієнта/пацієнтки телемедичними засобами.

Щоб отримати послуги в межах пакета, необхідно:

  • Мати направлення лікаря, з якими підписано декларацію, або ж направлення психіатра. Також у пацієнта має бути встановлений діагноз психічного чи неврологічного розладу.
  • З направленням звернутися у медичний заклад, що має договір із НСЗУ за пакетом «Психіатрична допомога дорослим та дітям, яка надається мобільними мультидисциплінарними командами». У 2024 році таких медзакладів – 68.

Крім того, спостереження лікаря можна отримати в межах пакета послуг «Супровід та лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги».

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua