Онлайн TV FM радіо FM пауза

Більшість роботодавців у вакансіях приховують зарплати,

Не більше як третина вакансій українських роботодавців містить інформацію про зарплату. Це один із найнижчих показників, оскільки аналогічний показник у Росії – 67%, Казахстані – 47%, Білорусі – 66%.

Про це свідчать дані дослідження Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна.

Тільки 10% роботодавців завжди і в усіх вакансіях зазначають зарплату, більше як половина роблять це час від часу, а ще четверта частина принципово ніколи не вказує можливий рівень заробітку.

Також більшість експертів упевнені – для компанії не так важливо, вказана зарплата, чи ні (33%). Ще 33% вважають, що зарплату необхідно вказувати для більш ефективної роботи служби персоналу. П’ята частина (20%) впевнена в тому, що вказана зарплата поліпшує імідж компанії. І тільки 17% опитаних сказали, що вказувати зарплату не потрібно, адже це ускладнює роботу і погано впливає на імідж компанії.

При цьому, якщо порівнювати ефективність оголошень із вказаною зарплатою і без неї, то більшість експертів (54%) не помічають значної різниці у термінах і складності закриття вакансій. Четверта частина вважає, що коли опублікувати рівень зарплати, то спеціаліста знайти простіше, і потік резюме більший і якісніший. Ще 6% навпаки впевнені, що спеціаліста знайти складніше, а 15% не мають можливості порівняти ефективність оголошень із зарплатою і без неї.

Найвищий шанс побачити можливу зарплату в оголошенні – у представників робочих спеціальностей (22%), адміністративного персоналу (22%) і лінійних офісних співробітників (20%). Значно рідше вказують зарплату для дефіцитних спеціалістів (11%) або керівників середньої ланки (6%). Для топ-менеджерів зарплату вказує менше як 1% компаній.

На думку експертів, українські компанії не вказують зарплату у вакансіях, адже не завжди знають, яку суму готові будуть запропонувати майбутньому співробітнику, побоюються конкурентів і фіскальних органів.

Найчастіше роботодавці вказують «зарплатну вилку» – від і до (26%) або середню зарплату (22%). Рідше є фіксована сума, яку й вказують в оголошенні (17%). Доволі часто зазначають мінімальний можливий заробіток (11%), а ось максимальну зарплату готові озвучити вкрай рідко, тільки ув 2% випадків.

Дані були отримані в результаті опитування зареєстрованих користувачів сайту hh.ua, проведеного в січні 2014 року. В опитуванні взяли участь 104 експерти з управління персоналом.

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua