Онлайн TV FM радіо FM пауза

Астрономи побачили пробудження чорної діри в глибинах Усесвіту. Відео

Новини

Упродовж десятиліть галактика під назвою SDSS1335+0728 була нічим не примітною. Але наприкінці 2019 року ситуація змінилася, коли вона почала сяяти яскравіше, ніж будь-коли. Астрономи почали відстежувати зміну її яскравості.

Вони виявили, що та стала вдвічі яскравішою в середньому інфрачервоному діапазоні, учетверо — в ультрафіолетовому й щонайменше в десять разів яскравішою в рентгенівському діапазоні.

Астрономи вважають, що найімовірніше пояснення — пробудження масивної чорної діри в центрі галактики.

«У цьому випадку ми можемо спостерігати всю еволюцію. Тобто можемо дізнатися про фізичні механізми активації чорних дір. Раніше такого не було», – зазначає Паула Санчес Саєс, керівниця Європейської південної обсерваторії.

Директор Європейської південної обсерваторії і автор дослідження каже, що чорні діри можуть раптово активуватися, якщо мають джерело газу, що їх живить.

«Зазвичай, коли бачиш чорну діру без будь-якого газу навколо неї, то, по суті, нічого не бачиш, це просто чорна діра. Чорні діри не випромінюють жодного світла. Тому їх і називають чорними дірами. Якщо діра оточена газом, можна сказати, що вона активна, активно поглинає матеріал. Коли газ падає в чорну діру, він випромінює багато світла», – пояснює Паула Санчес Саєс, керівниця Європейської південної обсерваторії.

Утім, є й інші пояснення такого сяйва. Астрономи кажуть, що це також може бути подія припливного руйнування, коли зірка наближається досить близько до надмасивної чорної діри, і її розривають на частини припливні сили. Якщо це саме таке явище, то його визнають найтривалішим і найслабшим із тих, які вже спостерігати.

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua