Онлайн TV FM радіо FM пауза

Артефакти з «Британських Помпеїв» показали на виставці в Англії. Відео

screenshot 3 - Артефакти з «Британських Помпеїв» показали на виставці в Англії. Відео - rai.ua Новини

У Музеї Пітерборо, що у Великій Британії, показали артефакти, знайдені на місці давнього поселення. Його прозвали «Британськими Помпеями». Воно зникло раптово — через пожежу. Але багато предметів і залишків будинків чудово збереглися в болоті.

Горщик разом з дерев’яною ложкою дістали з донних осадів пересохлої річки в районі Фенленд, що на сході Англії. Там знайшли ще сотні унікальних артефактів, а також фрагменти колод. За бронзової доби на цьому місці було поселення. Археологи назвали його Маст-Фарм. А неофіційна назва — «Британські Помпеї».

У болотистій місцевості чудово збереглися залишки будинків, начиння, тканини та прикраси. У той далекий час селище покинули поспіхом, адже його охопила раптова та катастрофічна пожежа.

«Лише у 2015 році, коли це місце розкопали повністю, ми зрозуміли, що знайшли окремі будівлі. І саме тоді ми усвідомили, що все збереглося на найвищому рівні», – зазначає Марк Найт, археолог.

На новій виставці в Музеї Пітерборо можна побачити знайдені речі. А це зображення дає уявлення, яким могло бути давнє поселення.

На думку археологів воно виникло приблизно у 850 році до нашої ери. Будинки стояли на палях над заболоченим берегом річки. Їх оточувала огорожа. Житла сполучали дерев’яні містки. У будинках було тепло та затишно.

«Ви маєте можливість зрозуміти, що люди їли, де спали, яким був їхній одяг, які прикраси носили», – пояснює Сара Вілсон, працівниця музею.

Загалом археологи знайшли понад 18 000 дерев’яних фрагментів, 150 текстильних виробів, 128 керамічних посудин та майже 100 предметів із металу. Також знахідки допомогли з’ясувати, яким був раціон жителів села. Вони їли рибу, баранину, свинину, хліб та навіть оленину в меді. Носили лляний одяг. Жінки надівали намиста.

«Ці люди були дуже майстерні, якщо судити за якістю тканин. Вони жили не надголодь, а відносно комфортно. Мали гарні прикраси. Люди дбали про свій зовнішній вигляд. Вони хотіли мати гарний вигляд, як і ми сьогодні», – розповідає Сара Вілсон, працівниця музею.

Сумний аспект у тому, що село проіснувало менш як рік. Але пожежа допомогла зберегти давні артефакти до наших днів. Вогонь обпалив предмети, а потім вони опустилися в болото, де неначе законсервувалися.

Завдяки цій знахідці науковці більше дізнатися про побут людей, які жили на території сучасної Англії за бронзової доби. Вони були не тільки вмілими ремісниками, а й купували товари в торговців зі Східної Європи та Близького Сходу.

Залишки села Маст-Фарм знайшли в 1999 році, коли в цій місцевості видобували глину. Основні розкопки тривали з 2015 по 2016 рік. Виставка працюватиме до 28 вересня.

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua