7 грудня відзначають Всесвітній день української хустини. Напередодні цього свята в Палаці Потоцьких провели майстер-клас по зав’язуванні хустки та тематичний етно–показ.
Солістка ансамблю «Гуцулія», Людмила Кіндрат розповідає, що це особливе вбрання жінки, що показувало її статуc та соціальне становище в суспільстві:
«Жіноча хустка визначала соціальний статус жінки. Що більше жінка мала хусток, то багатшою вона вважалась. В західній Україні за часів панування Польщі, середньостатистичному українцю потрібно було 10 днів ходити на роботу, щоб заробити дружині на одну єдину хустку».
До того ж, українська хустина об’єднувала жіночі покоління та передавалася від матері до доньки. Така традиція збереглася в родині й самої пані Людмили.
«Є в мене невеличка хустина, яка передається в моїй родині: моїй мамі передала бабуся. І ми так вирішили, що передавати будемо наймолодшій дівчинці у нашій родині».
Також, щоб привернути увагу молодого покоління до українських звичаїв для франківців підготували етно показ. За словами керівниці театру студії художнього дизайну, Наталії Скрипки, можна створювати сучасні образи на основі старовинних автентичних вишивок та хустинок.
Загалом, доповнювати свій образ традиційною українською хусткою або автентичними прикрасами стає модною тенденцією, наголошують стилісти.