Перший український контрнаступ. В Україні відзначають десяту річницю початку Євромайдану, що переріс у Революцію Гідності. Ті часи пригадує голос івано-франківського Майдану Ростислав Микитюк:
«Тоді почались будні Майдану, почалась і наша злагоджена робота тут в тилу: відправити чим більше людей до Києва, бо казали головне – це бути сьогодні в Києві. На франківський Майдан приходила різна кількість людей – від пару сотень до десятків тисяч. Пам’ятаю Віче вже в лютому місяці перед кривавими бойнями у Києві, в нас зібралось близько 40-50 тис людей».
Чоловік каже, тодішні події продемонстрували, що українці прагнуть свободи і заради цього готові на все.
«Ми казали: Україна – це Європа, а не Росія. І з цих подій і почалась ця боротьба за свободу нашої держави. Війна почалася 21 листопада 2013 року».
В Івано-Франківську показали воєнно-історичну драму режисера Михайла Ухмана “Шлях поколінь”. Стрічку переглянули студенти та родичі загиблих під час Революції Гідності та на російсько-українській війні.
Викладач Тарас Василюк розповідає, коли почався Євромайдан він був такий, як і його учні. Тоді – він не стояв осторонь цих подій:
«Я пам’ятаю конкретно цей день, 21 листопада, коли я повертався з пар і побачив як в Івано-Франківську розбивається перше наметове містечко, через два-три дні долучився до нього. Тоді було дійсно відчуття, що це щось незвичайне і це історичні події. І не подумав би тоді, що через 10 років Революція гідності, яка розпочалась, так і досі не закінчилась».
Також стрічку переглянули родини загиблих учасників Революції Гідності та полеглих у російсько-українській війні.