Зобов’язані створювати робочі місця. Відповідно до законів України роботодавці повинні дотримуватись нормативу працевлаштування осіб з інвалідністю. У разі його невиконання – їм нараховуються санкцію. На сьогодні майже сім десятків роботодавців добровільно заплатили до державного бюджету більше 5,5 мільйонів гривень.
Під час війни, наголошує заступник директорка Фонду Андрій Магас, є ще один пріоритетний напрямок роботи. Йдеться про забезпечення осіб з інвалідністю та інших окремих категорій населення допоміжними засобами реабілітації. А також виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані ці речі.
Для того, щоб отримати забезпечення допоміжними засобами реабілітації необхідно звернутись до управління соцзахисту, у ЦНАП або ОТГ. Також це можна зробити через електронний кабінет.
Від початку 2023 року цю програму профінансовано майже на 62 мільйони гривень. Засобами реабілітації забезпечено понад 2,5 тисячі осіб – кажуть чиновники. Серед яких – більше півсотні військовослужбовців.
Задля оперативного вирішення питань із забезпеченням допоміжними засобами реабілітації – Фонд співпрацює з медзакладами.
Крім того, цьогоріч обласне відділення Фонду оплатили навчання в університетах 28 особам з інвалідністю. 5 випускників були працевлаштовані.