Наразі на Прикарпатті триває сезон однієї з найнебезпечніших рослин, з якою можна зіштовхнутися – Борщівник Сосновського. Цей «гість» із Кавказу є поширеним видом в Україні – його можна зустріти вздовж лісових доріг, на узліссях, закинутих пустирях. Виростає до трьох метрів, має великі листки та суцвіття, схожі на кріп.
Підступність борщівника в тому, що, реакція в результаті опіку, проявляється через декілька годин. Виразка на шкірі, висока температура та лихоманка. Такими є симптоми після ураження Борщівником Сосновського. Відтак, лише впродовж червня медичної допомоги потребували майже 40 людей, 7-ро з яких діти.
Окрім шкідливого впливу на здоров’я людини, ця рослина завдає шкоди й іншій рослинності. Він легко пристосовується до будь-яких умов, не боїться морозів, посухи і росте на будь-якому ґрунті.
З цим борщівником наразі відомі три основні методи боротьби. Це хімічний, агротехнічний та механічний. Втім боротьба з Борщівником Сосновського, зазначають у Держпродспоживслужбі має починатися ще у грудні.
Нині на території Прикарпаття Борщівник Сосновського займає близько тисячі гектарів. І цьогоріч на його ліквідацію у бюджетах громад закладено майже 2 мільйони гривень.