ДФТГ – це воєнізований підрозділ, сформований на добровільній основі з громадян України, які проживають у межах території відповідної територіальної громади, який призначений для участі у підготовці та виконанні завдань територіальної оборони. Добровольці не є військовими, але підпорядковуються командиру найближчого батальйону тероборони. Кожна громада має право на створення добровольчого формування територіальної громади. Згідно із законом, якщо п’ятеро та більше мешканців громади виявили бажання створити добровольче формування, то скликаються загальні збори із представниками ініціативної групи, органів місцевого самоврядування і військової частини тероборони. Про це розповів командир Коломийського формування Володимир Мицак.
І хоча добровольче формування сформували лише 2 місяці тому, тут вже добре налагоджена робота. Працюють всі потрібні підрозділи. Зокрема є і штаб. За моральні та психологічні якості членів ДФТГ відповідає заступник Олександр Жилак, колишній військовий комісар одного із районів Прикарпаття:
“Кожна людина, яка вважає себе українцем повинна розуміти, що ця війна в нас надовго. Навіть, якщо ми виженемо цього ворога за свої кордони, ми будем так як Ізраїль і Палестина. Тому кожен українець має себе готувати, незалежно від гендера, до цієї війни, донаціонального спротиву.”
Поки йде формування регіонального підрозділу, вже майже 7 десятків мешканців Коломийщини виявили бажання стати членами ДФТГ. Є серед них і жінки. Наприклад, Сніжана Долішняк очолює строєву частину.
“На даний час, поки наші Збройні Сили захищають гарячі точки і кордони, нам треба бути згуртованими, і готуватися, щоб ми могли в будь-який час стати на охорону нашої громади. Будь-яка людина в даний момент має вміти володіти зброєю, надати першу медичну допомогу. Вступити в добровольче формування може будь-хто, і чоловіки, і жінки.”
Одне із засідань добровольчого формування провели у приміському Нижньому Вербіжі, де вже сформували власний підрозділ. Його командир каже, що люди із задоволенням стають членами формування.