Шелтер запрацював у приміщенні колишнього фтизіопульмонологічного диспансеру, що на вулиці Гетьманській. Приміщення комунальне, ремонт робили за кошт міськради, наразі витратили близько 300 тисяч гривень. Необхідною гуманітарною допомогою забезпечили донори та партнерські організації. Більше про це наші коломийські журналісти.
Дослівно з англійської шелтер – це місце, де можна сховатися. У час війни – це не лише надійне і безпечне місце, а ще й таке, куди можна потрапити легко і без перешкод. Міський голова Богдан Станіславсьуий каже, що з кожним днем кількість вимушених переселенців збільшуються. У місті над Прутом хочуть, щоб їхні умови перебування були комфортними.
Долучаються до утримання шелтеру громадські організації, волонтерські фонди. Благодійний фонд “Карітас Коломия” робить це вже давно, каже його очільник отець Сергій Триф’як.
Наразі коломийський “Карітас” має понад 250 місць для таких категорій людей. Наразі 220 з них вже зайняті. Зі слів керівника організації, час перебування у таких установах не обмежений.
Незабаром міська рада планує запустити ще два шелтери: на вулиці Франка, у приміщенні колишнього дерматовенерологічного диспансеру, яке тепер належить римо-католицькій громаді, та в приміщенні колишнього онкодиспансеру.