Онлайн TV FM радіо FM пауза

Ринок праці України: як не залишитися без роботи

Значних змін в активності роботодавців та шукачів на ринку праці України не очікується, про що свідчить статистика останніх років. Незначний спад вакантних робочих місць ще не набув характеру тенденції. Разом з тим кожен громадянин може вирішити проблему власної зайнятості, ставши підприємцем або переїхавши до іншого регіону.

За даними департаменту праці та соціальної політики в Одеській області, більше половини всіх безробітних становлять жінки віком до 35 років. Така тенденція триває десятиліттями. Традиційно в Україні жінки займаються вихованням дітей, у багатьох робочий досвід відсутній або становить менше трьох років. Крім того, за даними міських департаментів статистики, багато українських жінок починають будувати кар’єру після 35 років.

Роботодавці, в свою чергу, охочіше беруть на роботу жінок-фахівців, які не планують декретну відпустку найближчим часом, а також мають більшу стресостійкість, організованість і врівноваженість.

Великою проблемою явища безробіття вважається географія країни. У деяких регіонах України ринок праці більш активний, в інших – роботи немає.

Вирішення таких проблем у цілому має виконуватися державою. Однак навіть збільшення активності малого та середнього бізнесу може поліпшити ситуацію на ринку праці певного регіону.

Інакше кажучи, багато залежить і від простих громадян України. Останнім часом спостерігається збільшення кількості підприємців у регіонах, де з робочими місцями справи йдуть не найкращим чином. Кожна людина може сама обрати шлях вирішення проблеми відсутності робочого місця – організувати його самотужки або зважитися на переїзд в інший регіон чи населений пункт.

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua