Онлайн TV FM радіо FM пауза

Росія знову заборонила українські сири

Росспоживчнагляд призупинив ввезення молочної продукції кількох українських підприємств через “невідповідність вимогам технічного регламенту”.

“Ця інформація направлена відповідно до правил СОТ до уповноваженого органу, у Федеральну митну службу і управління Росспоживнагляду з суб’єктів РФ”, – повідомляють у російському відомстві.

Для забезпечення прав споживачів Росспоживнагляд призупинив ввезення на територію Російської Федерації молочної продукції українських виробників: ПП “Рось”, філія “Охтирський сиркомбінат”, АТ “Пирятинський сиркомбінат”, ТОВ “Гадячсир”, ПАТ “Золотоніський маслоробний комбінат” та ТОВ “Техмолпром”, – йдеться в повідомленні російського відомства, що захищає права споживачів.

При цьому, як кажуть у Росспоживчнагляді, “усі лабораторні дослідження проводилися випробувальними лабораторними центрами, акредитованими в російській та міжнародній системі акредитації”.

Хоча обсяг експорту українського сиру до Росії щороку зменшується, Росія досі лишається основним ринком збуту сирів для українських виробників, які постачають туди до третини своєї продукції.

ОстанняКлацнути”сирна війна” між Росією та Україною, коли Росія також забороняла ввезення української молочної продукції, зокрема, і сирів, розгорілася на початку 2012 року.

Претензії Росії до якості продовольчої продукції інших країн – явище не нове і досить поширене.

В 2007 році Росія також вела “сирну війну” з Україною, а у 2009 році той же Росспоживнагляд розгорнув “молочну війну” з Білоруссю. В серпні 2009 року Росія обмежила імпорт литовських сирів. А навесні 2006 року, після загострення російсько-грузинських відносин, Росія обмежила імпорт мінеральної води “Боржомі” та грузинських вин. Ця “мінерально-винна” війна тривала 5 років.

Українськ

і сири можуть стати лише “першою ластівкою” у розгортанні повномасштабного торговельного конфлікту між Україною та Росією, – вважають оглядачі, і радять українським виробникам докладати максимум зусиль до того, аби переорієнтуватися на інші ринки, зокрема, і європейські.

“Зараз значно далекоглядніше працювати з новими ринками, тим більше, що європейський ринок ось-ось відкриється для України. Це буде значно ефективніше, ніж намагатися щось втримати в Росії”, – вважає політолог Олександр Палій.

Він наголошує, що всі, хто хочуть залишитися працювати на російському ринку мають усвідомлювати, що він є “політично вмотивованим”, і завжди таким залишатиметься. Експерт також нагадав, що у січні український експорт до Росії знизився до 17% від усього обсягу експорту, хоча ще наприкінці минулого року ця частка сягала третини. Проте якихось значних потрясінь через це в українській економіці не сталося.

Водночас в Україні також кажуть про невідповідність деякої російської продукції вимогам українського законодавства.

Зокрема, Держспоживінспекція України після перевірки на якість почала вилучати з магазинів російські кондитерські (фабрик “Рот Фронт”, “Червоний жовтень” та концерну “Бабаєвський”), сирні та рибні продукти.

Українські активісти також провели низку акцій, закликаючи українців відмовитися від покупки російських товарів в магазинах.

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua