Онлайн TV FM радіо FM пауза

Гартування сонцем

З давніх часів людям відома цілюща дія сонячних променів. Простота і доступність застосування сонячних ванн робить їх разом з іншими природними чинниками (повітрям, водою) одним з головних засобів гартування організму.

Під дією ультрафіолетових променів поліпшується обмін речовин і склад крові, підвищується стійкість організму до дій зовнішнього середовища.

При правильному дозуванні регулярні сонячні опромінювання позитивно впливають на функціональний стан нервової системи, підвищують стійкість до дії сонячної радіації, удосконалюють діяльність внутрішніх органів, підвищують працездатність м’язів, підсилюють опірність організму захворюванням.

Слідує, проте, пам’ятати, що процедура опромінювання сонцем піде про запас, якщо не зловживати нею і уміти контролювати своє самопочуття.

Перш ніж приймати сонячні ванни, корисно декілька хвилин посидіти під тентом або в тіні деревної крони. Немолодим і ослабленим слід віддати перевагу “загорянню” в тіні прямій дії сонячних променів. Час перебування на сонці треба збільшувати поступово, щоб не піддати себе тепловому удару, опікам шкіри. Тривалість першої сонячної ванни – не більше 5 хвилин.
Через кожні 2 дні можна збільшувати процедуру на 5-10 хвилин і довести до 1-2 годин в день, але обов′язково під час таких тривалих ванн треба робити 10-20-хвилинні перерви на відпочинок в тіні.

Здоровим краще загоряти в русі, наприклад а процесі ігор.

Сонячні ванни можна приймати у будь-який час дня, проте ефективніше ця процедура вранці. Кращий час для сонячних ванн літом – з 8 до 11 годин, навесні і осінню – з 11 до 14 годин. Починайте прийом сонячних ванн опромінюванням спини, не можна загоряти натщесерце і відразу після їжі. Краще через годину-півтора після прийому пищи.

Сонце – достатньо сильний гартуючий чинник, тому, приймаючи сонячні ванни, враховуйте вікові особливості і стан здоров′я. При гострих і загостреннях хронічних захворювань, туберкульозі легенів, різних новоутвореннях гартування сонцем протипоказано.

Тимчасовими протипоказаннями є :

• захворювання, температури, що супроводжуються підвищенням;

• гіпертонічний криз;

• напади бронхіальної астми;

• ниркові і печінкові коліки;

• важкі травми;

• харчові токсикоїіфекциі.

Як тільки захворювання або його загострення ліквідоване, можна приступати до сонячних процедур.

Погане самопочуття, слабкість, порушення сну і апетиту є ознакою несприятливої дії сонячних ванн на організм. У таких випадках прийом сонячних ванн слід припинити і звернутися до лікаря.

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua